Zapraszamy na X edycję 10 - 12 czerwca 2022 roku

 

DATA: 10 - 12 czerwca 2022 roku

MIEJSCE: CHORZÓW, Ogród Mozaikowy (tzw. Ściany Płaczu) al. Główna Park Śląski

piątek 14.oo - 17.oo, sobota 10.oo - 17.oo, niedziela 10.oo - 15.oo


Bezpieczna formuła Atrakcji Regionów - teren otwarty dla odwiedzających


Lokalizacja Atrakcji Regionów na terenie Parku Śląskiego oraz ich nowa forma- wystawcy w domkach zewnętrznych stwarza możliwość kontaktu z klientem z zachowaniem bezpieczeństwa, a dla odwiedzających będzie dodatkową możliwością do wyjścia z rodziną na łono natury.


Skontaktuj się z nami:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. 785 929 205, 695 249 555Dokumenty do pobrania

W poniższych linkach do pobrania:  

regulamin

formularz zgłoszeniowy

cennik

przykładowe stoiska- domki zewnętrzne

 

Jak wjechać do nas autem?

Miejsce wjazdu SAMOCHODEM na teren Parku Śląskiego dla Wystawców ATRAKCJI REGIONÓW:

- Wjazd dla jadących drogą nr 79 od kierunku Katowic ul. Chorzowska, – jadąc od strony Katowic skręt w prawo za przystankiem tramwajowym „na górce” przejazd przez tory tramwajowe jest dokładnie w tym miejscu.  

- Wjazd dla jadących drogą nr 79 od kierunku Chorzowa ul. Katowicką jest dokładnie w tym miejscu. 

 

mapa atrakcje regionow - wkrótce

 

Zapraszamy Państwa do udziału w „ATRAKCJACH REGIONÓW”, które promują wyjątkowe miejsca i obiekty w Polsce. Pokazują znane i te mniej znane atrakcje turystyczne. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie organizatora wydarzeń na terenie całego kraju, całkowicie zmieniliśmy dotychczasowe podejście co do ich formuły i stworzyliśmy nową jakość. Wyjątkowość Atrakcji Regionów polega na tym, że odbywają się one w miejscu, gdzie Waszą atrakcyjną ofertę zobaczy ogromna liczba aktywnych mieszkańców Śląska.

Patronat w 2022r. nad wydarzeniem objęli:


 

wsparciaudzielili

 

Co nas wyróżnia od innych organizatorów:

 

  • Atrakcje Regionów odbywają się w miejscu aktywnego wypoczynku mieszkańców Śląska. Tutaj się jeździ na rowerach, rolkach, spaceruje z „ kijami”, jeździ kolejką linową, odpoczywa wśród zieleni drzew. Jesteśmy TU gdzie Wasz klient
  • Miejsce - największy Park na Śląsku (ponad 650 hektarów)- domki zewnętrzne w sąsiedztwie Hali Kapelusz. Park znajduje się na pograniczu trzech śląskich miast: Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śl.
  • Wstęp jest bezpłatny
  • Goście odwiedzający to przede wszystkim turyści szukający inspiracji na indywidualne formy wypoczynku, wielbiciele turystyki pieszej, rowerowej, górskiej, gastro-turyści, pasjonaci żeglarstwa, rodziny z dziećmi
  • niewiele inwestując, zyskujecie Państwo bogaty pakiet usług dodatkowych, który pomoże zdobyć klienta
  • w ramach udziału na stoisku przedłużamy Waszą promocję z trzech dni na cały rok - do następnej edycji
  • Zdaniem naszych Wystawców: „Warto tu być”; „Konkretni, zainteresowani ofertą odwiedzający”

 

Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami i rekomendacjami wystawców oraz do obejrzenia filmu z Atrakcji Regionów na naszej stronie www.atrakcje-regionow.pl Kolejne edycje również odbywają się w samym sercu Śląska, w Parku Śląskim przy Hali Kapelusz na terenie Parku Śląskiego (WPKiW w Chorzowie), w sąsiedztwie Wesołego Miasteczka i ZOO. W tym samym miejscu i czasie na terenie Parku we wcześniejszych latach odbywała się znana na całą Polskę Wystawa Kwiatów i Ogrodów - wydarzenie o 50-letniej tradycji.

Dodatkowo przygotowujemy szeroko zakrojoną kampania informacyjno - promocyjną na terenie całego GOP, we wszystkich dostępnych mediach.

 

Cele jakie możecie zrealizować na Atrakcjach Regionów:

Atrakcje Regionów jako wydarzenie wspierające turystykę regionalną aktywizują przedstawicieli pięknych regionów Polski do promocji. Uczestnicy przywiązują duża wagę do tego, aby stale podnosić jakość ofert i uzupełniać je o ciekawe dla Turysty miejscowe atrakcje takie jak parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym, centra sportowe oraz o miejsca z aktywnym wypoczynkiem (trasy rowerowe, linaparki itp.). Starają się o to by ich oferta była jak najbardziej konkurencyjna w stosunku do innych regionów, z czego korzysta zarówno turysta jak i cały region.

Atrakcje Regionów to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki, w tym agroturystyki oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych. Podczas wydarzenia istnieje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej oraz promocji produktu tradycyjnego i lokalnego. Dodatkowo promocja wysokiej jakości żywności regionalnej zachęca konsumentów odwiedzających Atrakcje Regionów do spożywania produktów żywnościowych wysokiej jakości produkowanych w Polsce.

 

Do grona wystawców zapraszamy:

- gminy, miasta, powiaty, województwa, a zwłaszcza wydziały promocji regionu i turystyki

- operatorów turystyki regionalnej

- hotele, pensjonaty, uzdrowiska, gospodarstwa agro-turystyczne o regionalnym charakterze

- restauracje i producentów produktów spożywczych związanych z kuchnią charakterystyczną dla poszczególnych regionów

- organizatorów i animatorów regionalnych atrakcji kulturalnych, turystycznych i sportowych

- muzea, parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym

- centra sportowe, szkoły, firmy wiążące swą działalność z aktywnym wypoczynkiem i sportem (np.: szkoły żeglarskie, surfingowe, paralotniarskie, narciarskie, snowboardowe, linaparki itp.)

- twórców, popularyzatorów, dystrybutorów rękodzieła, sztuki regionalnej, itp.

- wszystkich tych, którzy są związani z kulturą, sztuką, regionem oraz z jego atrakcjami turystycznymi i zainteresowani są zaprezentowaniem swej oferty naszym gościom odwiedzającym.

 

Odwiedzający to osoby zainteresowane:

- turystyką regionalną

- turystyką weekendową i kilkudniową

- poznawaniem i zwiedzaniem atrakcji regionalnych

- poznawaniem dóbr kultury

- aktywnym wypoczynkiem

- sportami ekstremalnymi i tradycyjnymi związanymi z infrastrukturą turystyczną, regionalną oraz naturalnymi uwarunkowaniami przyrody

- turystyką rowerową, pieszą, motocyklową, biwakowaniem, camperingiem, oraz wszelkimi innymi sposobami poznawania Naszego kraju i jego atrakcji regionalnych

- poszukujących nowych miejsc oraz chcących lepiej poznać te już odkryte

- szukających inspiracji na krótsze i dłuższe wyjazdy

 

Kiedy, gdzie i dlaczego tam?

Wydarzenie usytuowane jest w samym sercu województwa Śląskiego, którego mieszkańcy są bardzo aktywni turystycznie i niejako już tradycyjnie, bardzo często realizują model spędzania wolnego czasu oparty o aktywny wypoczynek i turystykę regionalną. Dodatkowo, usytuowanie wydarzenia w Parku Śląskim obok Hali Kapelusz, który jest znanym, rozpoznawalnym obiektem, położonym w atrakcyjnym, uczęszczanym miejscu, stwarza dogodne warunki dla odwiedzających. Doskonale skomunikowane położenie, zarówno pod względem komunikacji miejskiej jak i infrastruktury drogowej sprawia, że Atrakcje Regionów będą dostępne dla ogromnego audytorium (dane za Wikipedią):

 

 

 

Miasto

Katowice
Częstochowa
Sosnowiec
Gliwice
Zabrze
Bytom
Bielsko-Biała
Ruda Śląska
Rybnik
Tychy
Dąbrowa Górnicza
Chorzów
Jaworzno
Jastrzębie-Zdrój
Mysłowice
Siemianowice Śląskie
Żory
Tarnowskie Góry
Piekary Śląskie
Będzin
Racibórz
Świętochłowice
Zawiercie
Liczba ludności

309 621
240 612
221 259
196 669
188 401
183 829
175 677
143 930
141 177
129 475
128 315
113 314
95 228
93 554
74 998
71 118
62 044
60 857
58 832
58 747
56 727
54 360
53 789Łącznie, ludności miejskiej ponad 2,9 miliona osób.


Dane kontaktowe znajdują się w dziale KONTAKT.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2022 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie