Galeria - targi turystyczne chorzów

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Ul. Żeromskiego 3, 45-053 Opole,
Tel.fax.: 77/ 44 12 521
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orot.pl, www.visitopolskie.pl


OROT promuje województwo opolskie i zachęca do poznawania jego zalet i bogactwa poprzez udział w imprezach promocyjnych w kraju i za granicą, wydaje publikacje turystyczne, organizuje imprezy studyjne, konkursy na szczeblu regionalnym oraz prowadzi Opolskie Centrum Informacji Turystycznej. W ramach OROT działa Szlak Kulinarny Opolski Bifyj promujący dziedzictwo kulinarne Opolszczyzny.


Opolskie jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów w całym kraju – zachwyca pięknem dzikiej przyrody rezerwatów i parków krajobrazowych, malowniczo położonymi jeziorami i wstęgami rzek. Turystów żądnych wiedzy przyciąga zabytkowymi pałacami i zamkami - jest ich ponad sto sześćdziesiąt, a stanowią zaledwie ułamek z dwudziestu tysięcy zabytków architektury, jakie można oglądać w całym województwie.


Województwo opolskie jest najmniejsze w skali kraju, jednak łączy w sobie niemal wszystkie możliwe walory przyrodnicze i atrakcje turystyczne dostępne w Polsce. Są tu piękne góry, rzeki i jeziora, stare lasy i bory, pełne zabytków i rozrywek miasta, nietypowa regionalna kultura, a przede wszystkim – niepowtarzalny klimat i przyjazna turystom atmosfera.


Wielobarwna jak motywy na porcelanie, oczywiście tej opolskiej, jest kuchnia regionalna Opolszczyzny. To tutaj spotykają się wpływy polskie z niemieckimi, czeskimi i kresowymi, których zasmakować można w tradycyjnych potrawach serwowanych przez najlepsze restauracje w regionie, które znajdują się na Szlaku Kulinarnym Województwa Opolskiego pod wdzięczną nazwą „Opolski Bifyj”.