Województwo Opolskie

Województwo Opolskie

Interesuje Cię aktywne spędzanie czasu jak np. spływy kajakowe, jazda konna czy piesze lub rowerowe wycieczki? A może wolisz podziwiać bogactwo kultury materialnej: zamki, pałace czy kościoły? Urlop to dla Ciebie chwila relaksu i odpoczynku? Świetnie! Wszystko to znajdziesz u nas – w województwie opolskim! Województwo opolskie to najmniejsze województwo w Polsce, ale zarazem jedno z najpiękniejszych i najciekawszych. Czy wiesz, że jest tutaj największe nasycenie obiektami pałacowymi, zamkami i dworkami? Pełną ofertę turystyczną naszego regionu możesz zaleźć odwiedzając chociażby jedną z największych i najważniejszych imprez turystycznych w Polsce – Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Chorzowie.


Śląsk Opolski to mozaika różnorodności– każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla rodzin z dziećmi oferujemy liczne atrakcje jak np. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie (a w nim JuraPark oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka), ZOO w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Gród Rycerski w Biskupicach koło Byczyny, Park Miniatur Sakralnych w Olszowej, czy „Fabrykę Robotów” w Łączniku. Pasjonaci aktywnego wypoczynku mogą liczyć na niezapomniane wrażenia podczas spływów kajakowych Małą Panwią - zwaną „Opolską Amazonką”, podczas wędrówek pieszych po Górach Opawskich, czy uprawiając sporty wodne na Jeziorach Turawskich i jeziorze Nyskim. Nasze największe atrakcje, które cieszą się ogromną popularnością wśród odwiedzających to m.in. Zamek w Mosznej – pałac jak z disneyowskich baśni, Zamek w Niemodlinie – jeden z najstarszych i najpotężniejszych zamków w Polsce, liczne atrakcje Opola – Stolicy Polskiej Piosenki oraz wyjątkowa pod względem religijnym, historycznym i geologicznym Góry Św. Anny.


Na zapracowanych i poszukujących chwili wytchnienia czekają w naszym województwie hotele i obiekty noclegowe świadczące usługi na najwyższym poziomie. Oprócz tzw. „3 razy R” czyli rekreacji, relaksu oraz regeneracji zdrowia Śląsk Opolski to również bogata oferta kuchni regionalnej. Warto odwiedzić jedną z wyjątkowych restauracji będących członkiem Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj” i zasmakować dań oraz produktów tradycyjnych naszego regionu.


Serdecznie zapraszamy do odwiedzania województwa opolskiego na weekend i na wakacje! Wcześniej warto wybrać się na targi turystyczne aby zapoznać się z ofertą oraz zobaczyć zawsze pełne atrakcji stoiska promocyjne województwa opolskiego. Wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje o naszym regionie znaleźć można również na portalu internetowym Visitopolskie.pl. Zapraszamy!!!