Miasto Kędzierzyn KoźleKędzierzyn-Koźle jest OK!
Kędzierzyn-Koźle otoczone jest lasami poprzecinanymi ścieżkami rowerowymi. Ścieżki zresztą coraz liczniej zasilają także centrum miasta, a regularnie korzystają z nich nie tylko mieszkańcy miasta ale i całego województwa opolskiego. Przemieszczanie się po mieście głównymi arteriami, parkowymi alejkami i malowniczymi leśnymi ścieżkami zapewnia m.in. system rowerów miejskich OK bike! Użytkownicy mają do dyspozycji rowery zlokalizowane w 14 punktach na terenie Kędzierzyna-Koźla. Z każdego z nich można darmowo skorzystać przez pierwsze 20 minut.


Mamy to w naturze
Przepływające przez miasto Kanał Gliwicki, Kanał Kłodnicki, czy rzeka Odra, tworzą niezwykle malowniczy krajobraz, przyczyniając się do dużej różnorodności fauny i flory, a żeglowność Odry daje możliwość czynnego spędzaniu wolnego czasu, na przykład poprzez udział w sezonowych spływach kajakowych czy Pływadłach - spływie konstrukcji pływających, które w ciągu dwóch dni pokonują rzeką maratoński dystans 42 kilometrów dzielący Racibórz i Kędzierzyn-Koźle.


Miasto mistrzów
Kędzierzyn-Koźle, to także miasto sportu i aktywności. Co tygodniowy parkrun, cykliczne imprezy rowerowe i biegowe to tylko nieliczne z imprez sportowych organizowanych przez miasto, stowarzyszenia i kluby w mieście. Naszą wizytówką są osiągnięcia w lekkiej atletyce. Z miastem związani są triathlonistka Ewa Komander i parabadmintonista Bartłomiej Mróz, którzy z sukcesami startują w zawodach o randze międzynarodowej. Jeśli trzymać się zasady, że i w biznesie, i w sporcie liczą się wyniki, Kędzierzyn-Koźle zdecydowanie stoi na podium. Tym bardziej, że Kędzierzyn-Koźle to dumna historia siatkarskich mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, w latach 2021, 2022 i 2023 zwyciężała w Lidze Mistrzów zdobywając tytuł najlepszej europejskiej drużyny w siatkówce męskiej. Osiągnięcie tym cenniejsze, że zdobyte dla polskiego klubu po ponad 40 latach. Wizytówką miasta jest także pochodzący stąd Kamil Semeniuk – czołowy przyjmujący klubu Sir Safety Conad Perugia, z którym w tym roku wywalczył Mistrzostwo Włoch. Mówi się też o nas także jako o stolicy polskiej siatkówki, bo mamy niesamowitych i zaangażowanych kibiców.


Dawka Kultury
Kędzierzyn-Koźle stawia na kulturę. Zapraszamy na ciekawe imprezy cykliczne. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych „Publicystyka” oraz Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej „Wrzosowisko” przyciągają szerokie grono miłośników filmu i muzyki. Najmłodszy stażem Festiwal Mikołaja z Koźla przenosi melomanów aż do średniowiecza, zaś „Targi Książki nad Odrą” to wielkie święto pisarzy, wydawców, a przede wszystkim osób, które kochają czytać książki.


Kędzierzyn-Koźle to miasto możliwości. Dla każdego z nas będą one inne. Najważniejsze, byśmy potrafili je odnaleźć i wykorzystać dla własnego rozwoju, spełniania marzeń, realizacji celów i zdobycia szczęścia. Zapraszamy!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing