LGD Ziemia Bielska

Lokalna Grupa Działania Ziemia Bielska to obszar 9 gmin powiatu bielskiego: Jaworze, Jasienica, Bestwina, Wilamowice, Kozy, Porąbka, Buczkowice, Wilkowice oraz sołectwa Czechowic-Dziedzic (Zabrzeg, Ligota, Bronów). To region o wysokim potencjale turystycznym, gospodarczym i społecznym. Możemy poszczycić się zróżnicowanym bogactwem przyrodniczym: mamy tu zarówno góry, ale też lasy, stawy i jeziora. Naszym niewątpliwym atutem są także liczne atrakcyjne zabytki i korzystny mikroklimat. Co ciekawe, na naszym obszarze krzyżują się wpływy kulturowe Zachodniej Małopolski, Śląska Cieszyńskiego oraz Górnego Śląska, można zatem powiedzieć, że wykształciła się tu mozaika różnych tradycji i zwyczajów. Nasze Stowarzyszenie podejmuje różnorodne działania, by region był terenem stale rozwijającym się, przedsiębiorczym, atrakcyjnym, zadbanym oraz efektywnie wykorzystującym swoje zasoby, walory i dziedzictwo.
Jednym z działań było opracowanie marki lokalnej - Bogactwo Ziemi Bielskiej. Jej ideą przewodnią jest wykorzystanie potencjału bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszych gmin. Jest ona narzędziem służącym do promocji produktów i usług związanych z regionem, oferowanych głównie przez twórców i usługodawców z naszego obszaru. Pierwsza edycja tego katalogu została wydana w 2018 roku, w 2023 roku miała miejsce II edycja. Jednym z beneficjentów marki lokalnej jest pasieka Skowronek ze Starej Wsi, powstała w 2014 roku i ze względu na jej usytuowanie miody te mają niepowtarzalny smak. Są laureatami szeregu lokalnych i ogólnopolskich nagród.
Wśród markowych produktów i usług znajdują się także: stroje kąpielowe Marki Feba z Wilamowic, Zagroda edukacyjna Alpaquero z Międzyrzecza Górnego, działalność Jaka Kowalcze z Mesznej. Te, i inne produkty i usługi zostały ujęte w dedykowanym marce katalogu. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.ziemiabielska.pl, i profilu na Facebook: https://www.facebook.com/ziemia.bielska
www.ziemiabielska.pl
https://www.facebook.com/ziemia.bielska


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing