LGD "Brynica to nie granica"
Lokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica”
Pyrzowice, ul. Centralna 5

Jesteśmy stowarzyszeniem zrzeszającym przedstawicieli lokalnych organizacji z sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego oraz mieszkańców działających na rzecz lokalnej społeczności. Działamy od 2006 roku na terenie siedmiu gmin wiejskich: Mierzęcic, Ożarowic, Woźnik, Bobrownik, Siewierza, Psar i Świerklańca. Obszar grupy zajmuje 480 km2 i zamieszkuje go prawie 72 000 mieszkańców.


Pracownia Rękodzieła „Tęczowe Robótki”
Pracownia Rękodzieła "Tęczowe robótki" od kilku lat tworzy tzw. rękodzieło szydełkowe. Głównymi produktami pracowni są w tej chwili zabawki - przytulanki, breloki i torebki ze sznurka bawełnianego. Nasze produkty zostały wyróżnione "Marką Lokalną", a są to Kot Baryła i breloki owocowe. Do wykonywania swojego rękodzieła wykorzystujemy nowe,  certyfikowane włóczki i  sznurki pochodzenia krajowego i tureckiego oraz hipoalergiczną kulkę silikonową produkowaną w Polsce. Uczestniczymy w licznych wystawach i jarmarkach rękodzielniczych, a w siedzibie pracowni przy ul. Bytomskiej 41 w Siewierzu prowadzimy stacjonarne warsztaty szydełkowania. 


Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej


Pasieka „Wesoła”
Rodzinna pasieka jest kontynuacją pszczelarskich tradycji rodzinnych czynnie działającą w Kole Pszczelarskim w Nakle Śląskim. Prowadzona jest w rolniczo-leśnej części Śląska oraz w Parku Krajobrazowym Gór Słonnych pogórza Bieszczadzkiego.
​W swojej psiece pozyskują wiele rodzajów miodów, główne to: Miód Spadziowy, Lipowy, Akacjowy, Rzepakowy, Leśny, Gryczany, Nawłociowy.


Monika Farbowska tworzy rzeźby metodą utwardzania materiału. Są to głównie postacie aniołów i ich mrocznych odpowiedników, stąd powstała nazwa ,,Anioły i demony". Większość figur  ma wysokość ok 60 cm, ale największe wrażenie robią postacie prawie dwumetrowe. Po uprzedniej impregnacji są odporne na czynniki atmosferyczna. Są one oznaczone certyfikatem ,,Marka lokalna".
Tel. 797 188 185
Pracownia „Kofar”
Właściciel Pracowni KOFAR od ponad 20-tu lat zajmuje się metaloplastyką , od kilku lat promuje STALOWY UPCYKLING. Tworzy przedmioty użytkowe z tzw. złomu . Produkty te są sygnowane znakiem ,,Marka Lokalna". Hobbystycznie zajmuje się promowaniem tradycyjnego kowalstwa i jako założyciel ,,Stowarzyszenia Miłośników Kowalstwa im. Walentego Roździeńskiego" stworzył Skansen kowalski w Woźnikach. Można tam poczuć ducha tego rzemiosła i dowiedzieć się dlaczego kowalstwo  na terenie LGD Brynica to nie granica jest tak mocno zakorzenione.

Tel. 502 371 432
Fundacja Skrzydlaty Raj
Fundacja Skrzydlaty Raj realizuje unikalny program "Papugoterapia", który ma na celu przynoszenie radości i ukojenia dzieciom przebywającym w szpitalach na terenie województwa śląskiego. Wolontariusze, przebrani za piratów, wraz z papugami odwiedzają oddziały szpitalne, przedszkola i szkoły, co pomaga dzieciom zapomnieć o bólu i samotności. Program ten nie tylko rozświetla dni małych pacjentów, ale również pełni funkcję edukacyjną, informując młode pokolenia o zachowaniach, potrzebach oraz ochronie papug.
Dodatkowo, fundacja prowadzi hodowlę trzech popularnych gatunków papug: ary, amazonek i kakadu. Te działania są kluczowe nie tylko dla zachowania gatunków, ale również dla zapewnienia zdrowych i dobrze socjalizowanych ptaków do programów terapeutycznych i edukacyjnych.
Fundacja Skrzydlaty Raj angażuje się także w pomoc w adopcji papug. Dzięki temu, osoby zainteresowane mogą zapewnić domy potrzebującym ptakom, co jest kolejnym krokiem w kierunku odpowiedzialnej opieki nad tymi wyjątkowymi zwierzętami. Ten aspekt działalności fundacji nie tylko umożliwia papugom znalezienie kochających domów, ale także promuje odpowiedzialne posiadanie i ochronę papug jako ważnych członków naszego ekosystemu.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing