.
Lubuskie


Lubuskie warte zachodu odwiedź atrakcje turystyczne w regionie, z 500 jeziorami, obiektami klasy UNESCO i niezwykłymi zabytkami.

W lubuskim znajdziecie tu kilkadziesiąt pięknie położonych winnic, wina przygotowywane ze starych, rosnących tu od setek lat szczepów oraz winiarskie wydarzenia.

Zwiedzanie winiarskiego szlaku (można odwiedzić nawet kilkadziesiąt winnic na południu i północy regionu) zacznijcie od Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze (https://centrumwiniarstwa.pl). Znajduje się ono u stóp wzgórza, na którym rozciąga się największa – licząca 35 ha – samorządowa winnica w Polsce. Lubuskie Centrum Winiarstwa można zwiedzić przy pomocy multimedialnego przewodnika w trzech wersjach językowych (polskiej, niemieckiej i angielskiej). W trakcie roku w Centrum odbywa się wiele imprez winiarskich, z Lubuskim Festiwalem Otwartych Piwnic i Winnic oraz Winobraniem na Winnicy na czele. Centrum służy również integracji środowiska winiarskiego, stanowi bazę do nauki enologii dla studentów, jest punktem informacji turystycznej.
Zapraszamy na liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych na naszym stoisku.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing