.
EdukatoriumNa naszym stoisku będą przeprowadzane quizy, podczas których będzie można się wykazać podstawową wiedzą dotyczącą ciała człowieka i samego Edukatorium Juliusz w Rybniku.

Dla najmłodszych będą kolorowanki oraz puzzle.
Edukatorium Juliusz mieści się w kompleksie dawnego zespołu szpitalnego „Juliusz” w Rybniku. Historia tego miejsca sięga 1868 roku, gdy zostały rozpoczęte prace nad zespołem szpitalnym. Ekspozycja prezentowana jest w budynku Rafał, należącym do dawnego kompleksu szpitalnego Juliusz, rozmieszczona na 4 kondygnacjach dawnego szpitala, i w swoim charakterze do niego nawiązująca. Poszczególne pomieszczenia wystawiennicze nawiązują wizualnie do współczesnych i dawnych przestrzeni szpitalnych. Ważnym aspektem edukacyjnym wystawy jest zaznajomienie zwiedzających z funkcjonowaniem placówki medycznej, sprzętem medycznym oraz zabiegami. W trakcie wędrówki po kolejnych oddziałach goście, z pomocą różnorodnych interaktywnych stanowisk edukacyjnych, poznają narzędzia i technologie medyczne, uczą się anatomii oraz zasad funkcjonowania ludzkiego ciała.
Odrębna część ekspozycji przedstawia wybrane elementy z historii medycyny – od historycznych tekstów, poprzez ryciny i dioramy, po aranżację gabinetu lekarskiego z połowy XX w.


Działalność edukacyjna jest jednym z naszych głównych zadań. Do korzystania z oferty edukacyjnej zapraszamy uczestników w różnym wieku.  Nasze ekspozycje można zwiedzać samodzielnie lub skorzystać z przygotowanych przez naszych edukatorów lekcji i warsztatów. Nauczyciele i wychowawcy mogą również samodzielnie przeprowadzi zajęcia na wybranych fragmentach wystaw.


Cała oferta edukacyjna znajduje się na naszej stronie juliusz.eu w zakładce edukacja.
Zachęcamy do obserwowania nas w social mediach, gdzie na bieżąco informujemy Was o naszych wydarzeniach i nowościach edukacyjnych.
FB: @edukatoriumjuliuszwrybniku
IG: @edukatoriumjuliusz


juliusz.euUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing