Miasto Chorzów

Chorzów jest sercem Górnośląsko - Zagłębiowskiej Aglomeracji. Świetnie odnalazł się w postindustrialnej rzeczywistości, stawiając na rekreację i kulturę.
Na terenie Miasta leży Park Śląski wraz z Legendią – Śląskim Wesołym Miasteczkiem, Planetarium, ZOO, kolejką linową „Elką”, muzeum etnograficznym i Stadionem Śląskim.
Chorzowska „Sztygarka” - zrewitalizowany kompleks pokopalniany, wpisany na listę Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, jest atrakcyjnym ośrodkiem kulturalnym, gastronomicznym i hotelarskim. Ikoną miasta stała simaę wieża wyciągowa szybu „Prezydent”, wchodząca w skład kompleksu. Od niedawna działa także Muzeum Hutnictwa.
Teatr Rozrywki oraz Chorzowskie Centrum Kultury przyciąga bogatą ofertą muzyczną i teatralną. Cykliczne miejskie imprezy kulturalne takie jak: Vinyl Festiwal, Chorzowski Teatr Ogrodowy, Jazz&Literatura, Bluestracje przyciągają gości z całej Polski.
W mieście napotkamy wiele unikalnych obiektów i zabytków, po których oprowadzą przewodnicy turystyczni z chorzowskiego oddziału PTTK.
Więcej informacji na www.chorzow.euUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing