Województwo Lubelskie
Lubelskie zaprasza


Region Lubelski, położony we Wschodniej Polsce, warty jest odkrycia i bliższego poznania. Zróżnicowany krajobraz oraz przyrodnicze i kulturowe bogactwo regionu gwarantują wypoczynek bez nudy.
Lubelskie ma czyste środowisko naturalne i nieskażoną przyrodę chronioną w dwu parkach narodowych i 17 krajobrazowych, 87 rezerwatach oraz 123 obszarach ochronnych w ramach europejskiej sieci Natura 2000. O wyjątkowości środowiska naturalnego świadczą dwa Transgraniczne Rezerwaty Biosfery z certyfikatem UNESCO – „Polesie Zachodnie” i „Roztocze”.
Bogactwu naturalnemu towarzyszy wspaniałe dziedzictwo kulturowe, będące mozaiką wielu tradycji i religii Wschodu i Zachodu. Wśród najpopularniejszych miejsc i zabytków przeszłości są: idealne renesansowe miasto-twierdza Zamość; malowniczy, ukochany przez malarzy i filmowców Kazimierz Dolny nad Wisłą; Stare Miasto i Zamek w Lublinie; Góra Katedralna i Podziemia Kredowe w Chełmie; zespół zamkowo-parkowy Radziwiłłów w Białej Podlaskiej; osada pałacowa Czartoryskich w Puławach; magnacka rezydencja Zamoyskich w Kozłówce; zamek Firlejów i Lubomirskich w Janowcu; prawosławny monaster w Jabłecznej; maryjne sanktuaria w Kodniu i Wąwolnicy; greckokatolickie cerkwie w Korczminie i Hrebennem; stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim; park zdrojowy w Nałęczowie… Zabytkowym walorom towarzyszy stale rozbudowywana oferta nowych produktów turystycznych, jak: rodzinne parki rozrywki i edukacji, wioski, zagrody i szlaki tematyczne, ale też festiwale, jarmarki i różnorodne wydarzenia kulturalne, organizowane niejednokrotnie w historycznych plenerach Lublina, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Zwierzyńca i w innych atrakcyjnych miejscach regionu. Małopolski Przełom Wisły, Podlaski Przełom Bugu, Powiśle, Polesie, Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie – to znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, kajakowej, konnej. Pomogą w tym znakowane szlaki i ścieżki – Lubelskie to jeden z krajowych liderów pod względem ilości i długości znakowanych tras dla turystów, łączących najbardziej atrakcyjne miejsca regionu. Najpopularniejsze rowerowe trasy to: Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo i Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, a amatorzy kajakarstwa wybierają najchętniej spływy rzekami Wieprz, Tanew, Bug, Krzna. Lubelskie przyciąga też miłośników rekreacji wodnej ładnymi kąpieliskami nad licznymi (68) akwenami Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego oraz nad zalewami, m.in. w Nieliszu, Janowie Lubelskim, Biłgoraju, Józefowie, Zwierzyńcu, Majdanie Sopockim. Wypoczynkowi w Regionie Lubelskim sprzyja rozwinięta sieć hoteli, moteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych, oferujących zarówno smaczną regionalną kuchnię, jak i coraz atrakcyjniejsze programy pobytu, nawiązujące niejednokrotnie do miejscowych tradycji.
Więcej o turystyce w Regionie Lubelskim: www.lubelskie.pl; www.lubelskietravel.pl;
roweloveroztocze.pl; greenvelo.pl


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing