Łódzka Organizacja Turystyczna

Łódź to miasto kontrastów, które intryguje niemal na każdym kroku. Jest pełne fabryk, a jednocześnie bardzo zielone, eklektyczne, a zarazem awangardowe, olśniewa przepychem fabrykanckich pałaców i zadziwia artystycznymi instalacjami.

Z małej osady, jaką była w początkach XIX wieku, Łódź stała się w krótkim czasie industrialną "ziemią obiecaną" dającą dziesiątkom tysięcy rodzin nadzieję na lepsze jutro. Dziś jest miastem kreatywnym, miastem festiwali, odkrywanym zupełnie na nowo. Leży w samym sercu Polski, na skrzyżowaniu głównych autostrad – wszystkie krajowe drogi prowadzą właśnie do Łodzi.
Czasy, gdy Łódź kojarzyła się wyłącznie z ul. Piotrkowską, już minęły. Oferta turystyczna wciąż się poszerza – możesz tu zwiedzić największą w Polsce galerię street artu, zobaczyć na własne oczy efekty rewitalizacji postindustrialnych fabryk, odwiedzając m.in. Manufakturę, Monopolis czy Strefę OFF Piotrkowska, będącą jednym z siedmiu Nowych Cudów Polski. Zajrzyj na nasze artystyczne podwórka – Pasaż Róży oraz Narodziny Dnia. Przenieś się w czasie, spacerując na Księży Młyn – odnowione osiedle fabryczno-mieszkalne, które otrzymało zupełnie nowe życie. Wisienką na torcie jest Orientarium ZOO Łódź – nowo otwarta, największa tego typu atrakcja w Polsce, w której zobaczysz florę i faunę Azji Południowo-Wschodniej.

Przekonaj się sam, dlaczego Łódź została umieszczona na liście „Best Of The World 2022” wg National Geographic!UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing