LGD PERŁA JURY

Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu wzniesiony za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5 m n.p.m.), to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Obiekt przyciąga swym urokiem setki tysięcy turystów każdego roku - nie tylko z całej Polski, Europy, ale również z innych kontynentów.
Jest to jeden z najważniejszych historycznych i kulturowych obiektów w kraju, a także jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Polsce. Na terenie Zamku od lat realizowane są wydarzenia kulturalne i historyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Zamek Ogrodzieniecki stawał się miejscem realizacji produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak „Zemsta” Andrzeja Wajdy, „Janosik” Jerzego Passendorfera czy „Rycerz” Lecha Majewskiego. Realizowano tu także zdjęcia do jednej z najnowszych i najgłośniejszych premier światowych „Wiedźmin” platformy Netflix. Zamek Ogrodzieniec skrywa tajemnice również nocą. W każdy wakacyjny piątek organizowane są Wieczory z Duchami, gdzie podczas zwiedzania przewodnik zabiera uczestników w podróż po zamkowych murach, opowiadając owiane legendą historie, a z ciemnych zakamarków wyłaniają się niespodziewanie zjawy.
W Podzamczu odbywają się coroczne imprezy, które stały się wizytówką zamku. Jest to m.in. oryginalny i klimatyczny Najazd Barbarzyńców, gdzie podczas kilkudniowego wydarzenia teren Przedzamcza staje się miejscem jak z dawnych czasów, zabierając każdego z odwiedzających w niesamowitą podróż. Kolejnym wydarzeniem, które cieszy się popularnością i sympatią turystów jest Zamkowa Baloniada. Barwny spektakl na niebie nad samym Zamkiem oferuje niezwykłe doznania estetyczne, a wieczorny pokaz „tańca” balonów w rytm muzyki przenosi widza w niemal bajkowy świat. W kalendarzu wydarzeń przewidujemy też mniejsze, równie ciekawe imprezy takie jak pokazy konne, pokazy rycerskie w ramach których rycerze raczą turystów opowieściami przy ognisku, walką na miecze czy pokazami łucznictwa. Wreszcie, pokazy mody historycznej, podczas których turyści mogą nie tylko podziwiać rekonstrukcje strojów, ale także przenieść się w czasie do epoki średniowiecza zakładając je na siebie.
Podczas targów turystycznych - Atrakcje Regionów z pewnością nie zabraknie obecności Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Przez cały weekend targowy będziecie mogli spotkać zamkowe duchy, które będą dla Was miały przygotowane specjalne oferty, konkursy z nagrodami oraz wspaniałe gadżety. Duchy będą krążyły miedzy stoiskami wystawców oraz zaczepiały piękne białogłowy i przystojnych rycerzy.

Do zobaczenia podczas targów.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing