Gmina Międzylesie
Gmina Międzylesie jest uroczym regionem górskim, leżącym na południu Ziemi Kłodzkiej, położona w otulinie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Ten malowniczy zakątek może zaoferować turystom i czyste, górskie powietrze, nieskazitelną wodę w rzekach i w górskich strumieniach oraz spokój. Górzysty teren okolic daje możliwości uprawiania nieforsowanej turystyki oraz rozciągają się szerokie i niezapomniane panoramy.

Na terenie gminy znajdują się liczne zabytki m. in. kościoły, cmentarze, budynki mieszkalne, zespoły pałacowe i zamki, dwory, kaplice cmentarne, młyn, plebanie, ogrody, mosty, sukiennice, drewniane domki tkaczy.
ATRAKCJE TURYSTYCZNE
WIEŻA WIDOKOWA NA TRÓJMORSKIM WIERCHU
Unikalny szczyt Trójmorskiego Wierchu to jeden z 13 szczytów o wysokości ponad 1000 m n.p.m znajdujący się w Masywie Śnieżnika. Niepowtarzalność Trójmorskiego Wierchu polega na jego szczególnych warunkach hydrologicznych. Wody z tej góry wpadają do trzech wielkich zbiorników wodnych: po stronie czeskiej do Morza Północnego i Morza Czarnego, a po stronie polskiej do Morza Bałtyckiego. Na samym szczycie Trójmorskiego Wierchu w latach 2008-2009 została zbudowana drewniana wieża widokowa o wysokości 25 m. Wejście na nią pozwoli zwiedzającym podziwiać niepowtarzalny widok. Obecnie droga na szczyt po stronie polskiej wiedzie niebieskim i zielonym szlakiem turystycznym znajdującym się na końcu wsi Jodłów oraz żółtym i zielonym od Międzygórza, a po stronie czeskiej niebieskim szlakiem z Dolnej Moravy oraz czerwonym z Kralik.
JASKINIA SOLNA JAMA
Jedna z mniejszych jaskiń sudeckich, o długości ok. 40 m jaskinia krasowa znajduje się w wyrobisku starego kamieniołomu w zboczu Czerńca na wysokości 590 m. Leży na wysokości ok. 580-590 m n.p.m. na wschodnim zboczu Czerńca, 10 metrów ponad korytem potoku Gołodolnik w wyrobisku starego kamieniołomu. Jaskinia powstała w soczewie wapiennej przez wypłukanie wodą. Składa się z korytarza, który następnie rozwidla się – prawa odnoga prowadzi do komory z jeziorkiem krasowym, zaś lewa kończy się syfonem wodnym.

ZAMEK SZCZERBA
Ruiny zamku położone są w pobliżu Gniewoszowa na zalesionym, skalistym grzbiecie południowo-wschodniej części Gór Bystrzyckich na wysokości 520 m. Zamek powstał na początku XIV w. w miejscowości dawniejszego grodu. Po zniszczeniu przez husytów od 1428 r. w ruinie, do dziś zachowały się fragmenty murów o wys. 9 m ze śladami budynków mieszkalnych i resztkami sklepień.

DREWNIANY KOŚCIÓŁEK W KAMIEŃCZYKU Kościół św. Michała Archanioła z 1710 r. stoi na zboczu ponad wsią. Kryty gontem, oszalowany, z wieżą o cebulastym hełmie i bogatym barokowym wyposażeniem wnętrza.

Najcenniejsze są polichromie z 1734 r. na parapecie chóru i emporach. Pozostałe polichromie na sucie i dalszej części ścian pochodzą z 1935 r.BASEN KĄPIELOWY W MIĘDZYLESIU
Basen w Międzylesiu to nowoczesny kompleks z podgrzewaną wodą, wyposażony jest również w dodatkowe elementy rekreacyjne i sportowe – boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, oraz plażę leżakową. Obiekt świadczy usługi rekreacji i czynnego wypoczynku dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, oraz osób niepełnosprawnych. Położenie obiektu gwarantuje wypoczynek z dala od codziennego zgiełku w otoczeniu gwarantującej relaks i wypoczynek natury.

Gmina Międzylesie
Plac Wolności 1
57-530 Międzylesie
Tel 74 8126-327
74 8126-347
74 8126-374
Fax 74 8126-126
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.miedzylesie.plUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing