Miasto Jelenia Góra
Jelenia Góra ze wspaniałym widokiem na Karkonosze, nie bez powodu zwana jest Stolicą Karkonoszy. Do najpiękniejszych zakątków górskich jest tak blisko jak ręką sięgnąć. Malownicze położenie w samym centrum kotliny czyni Jelenią Górę miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. W mieście i w jego otoczeniu znajdują się znakomite tereny do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej.
Odwiedzających nasze miasto zapraszamy do udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych – takich jak: Międzynarodowy Festiwal Teatrów i Kultury Awangardowej Pestka, ART&GLAS Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - jednej z najstarszych tego typu imprez w Europie, Karkonoska Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich oraz na prawdziwe święto miasta we wrześniu z naszą koronną imprezą Jarmarkiem Staroci i Osobliwości .
Jesienią zapraszamy melomanów na koncerty jazzowe w ramach im. Tadeusza Errolla Kosińskiego. Na zakończenie roku organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy. Jelenia Góra, do której Państwa serdecznie zapraszamy to miasto o wielowiekowej tradycji i licznych zabytkach. O jej unikalności stanowią też jej dzielnice: piękniejące z każdym rokiem stare miasto, jedno z najstarszych polskich uzdrowisko Cieplice, Sobieszów z ruinami XIV-wiecznego zamku Chojnik czy znana miejscowość wczasowa Jagniątków rozsławiona przez noblistę Gerharta Hauptmanna.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing