Region świętokrzyskiRegion świętokrzyski zachwyca ciekawą przyrodą, historią, wspaniałymi zabytkami sztuki i architektury, bezcennymi pamiątkami archeologicznymi, geologicznymi, najstarszymi w kraju tradycjami przemysłowymi, folklorem i tradycją. Niewysokie, lecz stare góry, złociste pola, zielone lasy, błękitne jeziora i rzeki, dary natury wykorzystywane w leczeniu oraz dziedzictwo kulturowe składają się na bogatą ofertę województwa świętokrzyskiego.
Region to „raj geologiczny pod gołym niebem”, o czym można się przekonać na terenie Geoparku Świętokrzyskiego wpisanego na listę UNESCO oraz na Świętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym. Takie atrakcje pozwalają poczuć i zrozumieć skrywane tajemnice naszej planety. Od zarania dziejów człowiek potrafił docenić to bogactwo przyrody i umiejętnie je wykorzystać. Świadczą o tym doskonale zachowane kopalnie krzemienia pasiastego w Krzemionkach. Kiedyś krzemień był potrzebny do rozpalenia ognia – dziś jest zwany „kamieniem optymizmu” i zdobi szyje wielu sławnych osobistości. Stolicą tego kamienia ozdobnego jest przepiękny Sandomierz, który kusi atmosferą małego, zabytkowego miasteczka, słodkim smakiem owoców oraz doskonałym winem wytwarzanym w lokalnych winnicach.
Atmosferę tajemnicy potęguje Łysa Góra, na szczycie której odbywały się legendarne sabaty czarownic, a obecnie znajduje się Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Zabytek położony na obszarze Świętokrzyskiego Parku Narodowego jest dowodem bogatej historii regionu. Obszar ten ulubili sobie w przeszłości królowie i możne rody, które budowały tu swoje siedziby. Przykładem jest monumentalny zamek Krzyżtopór według tradycji budowany na zasadzie kalendarza oraz majestatyczny zamek królewski w Chęcinach przypominający okręt na skale.
Przyroda regionu pozwala turystom aktywnie wypocząć przez cały rok. Latem czekają liczne szlaki piesze i rowerowe, a zimą doskonale przygotowane stoki narciarskie. Zmęczeni wędrówką mogą skorzystać z bogatej oferty gospodarstw agroturystycznych, gdzie poznać można tradycje ludowe i potrawy kuchni regionalnej.Tym, którzy wolą wypoczynek w mieście, stolica województwa, Kielce, oferuje rozrywki dużego miasta i niezapominany klimat stolicy Gór Świętokrzyskich. Na turystów czekają aż cztery rezerwaty geologiczne, a szczególnie Kadzielnia z przepięknym amfiteatrem. O geologii Kielc i okolic można dowiedzieć się więcej i w przystępny sposób w Centrum Geoedukacji na Wietrzni. Z drugiej strony, nie można odmówić sobie spaceru po zabytkowej starówce, na której wyróżnia się Wzgórze Zamkowe z Bazyliką Katedralną i Dawnym Pałacem Biskupów Krakowskich.
Nadszarpnięte siły doskonale zregenerują nowoczesne uzdrowiska w Busku i Solcu-Zdroju oraz liczne obiekty SPA na terenie całego województwa, które zaspokoją wymagania najbardziej wybrednych gości. Bogata oferta turystyki uzdrowiskowej to niewyczerpane źródło mocy fizycznej i psychicznej. Dzięki uzdrawiającej mocy darów natury, połączonej z nowoczesną infrastrukturą sanatoryjną w Busku-Zdroju czy Solcu-Zdroju, Świętokrzyskie to idealne miejsce na regenerację organizmu i powrót do zdrowia.Odlotowa Kapsuła 5D

Jak kołysze wiatr, jak pada deszcz, jak świeci słońce, jak pachnie las w Górach Świętokrzyskich? Tego wszystkiego można się dowiedzieć dzięki Odlotowej Kapsule 5D, czyli nowatorskiemu, unikalnemu, stoisku promocyjnemu Województwa Świętokrzyskiego, nazwanego Odlotową Kapsułą 5D. W niej można oglądać filmy w technice 5D które prezentują atrakcje Regionu Świętokrzyskiego oraz Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.
Mobilne kino 5D, wyposażono w ruchome fotele, efekty stroboskopowe, efekty deszczu, realizowane w postaci emisji pary wodnej, w efekty zapachowe oraz zmienną cyrkulację powietrza, imitującą wiatr. To wszystko oferuje Odlotowa Kapsuła 5D, która prezentuje wspaniałe, niezwykłe i zaskakujące oblicze naszego regionu.
To zupełnie nowa jakość w dziedzinie promocji regionu poprzez eventy i targowe wystawy. Stoisko przypomina wyglądem srebrzystą kapsułę.  Zamiast tradycyjnej zabudowy, wybraliśmy srebrzystą przyczepę w kształcie wrzeciona lub cygara. W środku przyczepy zainstalowane są monitory, na których wyświetlane są filmy i multimedialne prezentacje. Nawet sam przejazd takiego srebrzystego, oklejonego logiem czarownicy wrzeciona, będzie fantastyczną promocją.

Osiem metrów długości, srebrzyste, nitowane aluminium, wielki logotyp regionu oraz multimedialne wnętrze -  odlotowa kapsuła 5D nie może przemknąć niezauważona. Natomiast wnętrze mobilnego pomieszczenia – to już zupełnie inna bajka – bajka dosłownie. W odlotowej kapsule 5D widza oczarują przede wszystkim efekty wizualne, dźwiękowe, ale także ruch, podmuchy powietrza, zapachy świętokrzyskich pól, orzeźwiający letni deszcz, czyli  podróż po ziemi Świętokrzyskiej w pięciu wymiarach.


UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing