Powiat Suski (Podbabiogórze)


Powiat suski (Podbabiogórze) to jeden z najciekawszych obszarów w Beskidach, położony na płd.-zach. krańcach Małopolski, przy granicy ze słowacką gminą Oravska Polhora. Główną atrakcją powiatu jest Babia Góra (1725 m), najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich, znajdujący się w obrębie Babiogórskiego Parku Narodowego, należącego do sieci międzynarodowych rezerwatów biosfery UNESCO.


W powiecie suskim znajdują się również interesujące zabytki na czele ze wspaniałym zamkiem w Suchej Beskidzkiej, zwanym "Małym Wawelem", kościołami drewnianymi w Lachowicach, Łętowni i Zawoi oraz skansenami w Sidzinie i Zawoi.


Zarówno Babia Góra, jak i pozostała część powiatu, są pokryte gęstą siecią znakowanych szlaków turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności, a każdy amator pieszych wędrówek znajdzie tu coś dla siebie. Przez Podbabiogórze przebiegają także ciekawe trasy rowerowe i konne, zimą zaś można skorzystać z wyciągów narciarskich.
Miłośnicy turystyki aktywnej mają też możliwość zwiedzenia południowej, słowackiej strony masywu Babiej Góry przemieszczając się transgranicznymi trasami pieszymi lub górską trasą rowerową (Babia Góra Trails).


Podbabiogórze od dawna przyciąga do siebie spragnionych wypoczynku. Znajdują go tutaj zarówno ci przybywający na dłuższy, urlopowy pobyt, jak i ci, którzy zaplanowali kilkudniowe wypady wycieczkowe.
Na gości czeka dobrze rozwinięta baza noclegowa i infrastruktura turystyczna, a także, co niemniej ważne, serwowane w karczmach i restauracjach regionalnych miejscowe specjały, które zadowolą nawet najwybredniejsze podniebienia.
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
©2024 Atrakcje-Regionow.pl | Targi Turystyczne w Chorzowie - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing