Galeria - targi turystyczne chorzów

Powiat Tomaszowski

 

Powstał w wyniku reformy administracyjnej 01.01.1999 roku.

Położony jest w południowo – wschodniej części województwa łódzkiego, w dorzeczu Wisły, w dolinie rzeki Pilicy. Terytorium powiatu leży na styku Wzniesień Łódzkich, Wysoczyzny Rawskiej, Doliny Białobrzeskiej i Równiny Piotrkowskiej.

W Województwie Łódzkiem zajmuje piąte miejsce pod względem powierzchni (1 026 km2) i jest zamieszkiwany przez 119 492 osoby (stan na dzień 30.06.2014 r.).

Powiat swoim terytorium obejmuje 10 gmin wiejskich: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Maz., Ujazd, Żelechlinek oraz miasto Tomaszów Maz.

Centralne położenie powiatu umożliwia dobre połączenia komunikacyjne: drogowe i kolejowe m.in. z Łodzią (55 km), Warszawą (110 km), Katowicami (170 km), Radomiem (100 km), Krakowem (170 km) i Lublinem (180 km).

Stolicą powiatu jest miasto Tomaszów Mazowiecki liczące ok. 69 tys. mieszkańców. Jego dzieje sięgają roku 1788, są ściśle związane z rodziną Ostrowskich i rozwojem przemysłu włókienniczego.

W latach rozkwitu Tomaszów był silnym ośrodkiem tego przemysłu, nie ustępującym Łodzi. Obecnie, po przeobrażeniach ustrojowych rozwija się przemysł spożywczy, samochodowy, produkcja materiałów budowlanych oraz centra przeładunkowo - dystrybucyjne.

Bogate walory przyrodnicze: duże kompleksy leśne, parki krajobrazowe – Sulejowski i Spalski, akweny wodne – Zalew Sulejowski oraz malownicze doliny rzek – Pilicy, Rawki, Krzemionki decydują o rozwoju turystyki, agroturystyki i osadnictwa letniskowego w powiecie.

„Sztandarowymi” obiektami, stanowiącymi o atrakcyjności turystycznej jest Puszcza Pilicka, Spała, Inowłódz, Rezerwat Niebieskie Źródła, Ośrodek Hodowli Żubrów w Smardzewicach, Skansen Rzeki Pilicy oraz inne zabytki architektury. Urokliwe miejsca stanowią oazę ciszy i spokoju, gdzie można odpocząć i zrelaksować się.

Więcej informacji na ich temat oraz o bazie rekreacyjnej, noclegowej i gastronomicznej udziela Wydział Kultury i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz.

Serdecznie zapraszamy !


Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz.
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 41
tel. (44) 724-21-27, 724-27-50
fax. (44) 724-29-15
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.powiat-tomaszowski.pl


 

Powiat Tomaszowski zaprasza na swoje stoisko promocyjne, które przez 3 dni targów będzie niezwykle interesujące.
Ciekawe wydawnictwa - mapy, przewodniki, foldery stworzą okazję do bliższego poznania walorów turystycznych i bazy noclegowo - rekreacyjnej Ziemi Tomaszowskiej, w tym stolicy powiatu - Miasta Tomaszowa Maz.
Nasz region może poszczycić się wieloma atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi. Panują tu wspaniałe warunki sprzyjacie aktywnej turystyce, wypoczynkowi i rekreacji na łonie natury.
Promowane będą „sztandarowe” obiekty o atrakcyjności turystycznej m.in.: Tomaszowska Okrąglica (Skansen Rzeki Pilicy, Niebieskie Źródła, Groty Nagórzyckie), Spała, Inowłódz - ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego, Smardzewice oraz inne ciekawe miejsca i zabytki architektury. Ofertę uzupełnią propozycje ośrodków i hoteli oraz przedstawicieli branży turystycznej.
Będą również atrakcyjne gadżety i pamiątki z Tomaszowa, które będzie można zdobyć w konkursach wiedzy o naszym Powiecie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasze stoisko. Być może bezpośredni kontakt z obsługą zachęci Państwa do bliższego poznania Ziemi Tomaszowskiej, a tym samym zainspiruje do odwidzenia centralnej Polski, nie tylko na dzień ale może na dłużej.
Mamy nadzieję, że targowa prezentacja Powiatu Tomaszowskiego i Miasta Tomaszowa Maz. przełoży się na zwiększoną liczbę turystów, wybierających nasz region na miejsce wypoczynku.
www.powiat-tomaszowski.pl

 Lista regionów i obiektów polecanych