Galeria - targi turystyczne chorzów

Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”

 

Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” zostało powołane w 2008r., w skład Stowarzyszenia weszło 6 gmin powiatu pszczyńskiego: Pawłowice, Suszec, Pszczyna, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój oraz Miedźna. Promocja walorów turystycznych to jeden z celów działalności naszego Stowarzyszenia. Teren ten jest bowiem bogaty zarówno w zasoby przyrodnicze, kulturowe, a także historyczne. Działania podejmowane przez Stowarzyszenie dotyczą zarówno promocji tego obszaru, jak i aktywizacji społeczności lokalnej a także rozwoju jego infrastrukturalnego potencjału. Dzięki projektom finansowanym z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, teren objęty Lokalną Strategią Rozwoju ma możliwość wielopłaszczyznowego rozwoju.
Wiele spośród zadań realizowanych przez beneficjantów oraz samo biuro LGD skierowanych było do społeczności lokalnej. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” w ramach jednego z projektów współpracy zrealizowało wspólnie z LGD Morawskie Wrota oraz Stowarzyszeniem Lyskor projekt współpracy KREATOR skierowany do lokalnych rękodzielników. W ramach projektu odbywały się cykliczne spotkania o charakterze kulturalno-promocyjnym, na których rękodzielnicy-hobbyści mieli okazję wymienić doświadczenia a także doskonalić swoje rzemiosło. Zwieńczeniem projektu było wydanie publikacji „KREATOR-Magia Pasji” oraz powstanie specjalnej strony internetowej www.lgdkreatywni.pl promującej uczestników projektu oraz tworzone przez nich rękodzieło.
W bieżącym roku do Stowarzyszenia weszły kolejne gminy, tj. Bojszowy, Bieruń, Wyry, Orzesze, Ornontowice. Tak duży zasięg oddziaływania sprzyjać będzie zwiększeniu stopnia oddziaływania skupionego na budowaniu przestrzeni aktywności, przedsiębiorczości oraz innowacyjności na obszarach wiejsko-miejskich.
Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”
43-200 Pszczyna,
ul. 3 Maja 11
tel./fax. 032 210 02 12
www.lgdziemiapszczynska.pl,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


LGD Ziemia Pszczyńska - „Z roku na rok bogactwo regionu przyciąga do odwiedzenia Ziemi Pszczyńskiej coraz liczniejsze grono turystów. Od wód jeziora goczałkowickiego po krańce kobiórskich lasów, rozciąga się urokliwy teren, prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych, turystyki rowerowej i pieszej, a także podróżników badających historię. Niezwykła różnorodność fauny i flory, sposobność do spotkania twarzą w twarz „króla puszczy” – żubra, malownicze krajobrazy wraz z unikatowym na skalę regionu obszarem wodno-mokradłowym, należącym do sieci Natura 2000 – torfowiskiem „Zapadź”, to z całą pewnością tylko nieliczne z atrakcji turystycznych Ziemi Pszczyńskiej, do której zwiedzenia serdecznie Państwa zachęcamy! „Lista regionów i obiektów polecanych