Galeria - targi turystyczne chorzów

Fundacja "Partnerstwo Dorzecza Kocierzanki i Koszarawy"

 

Piękne tereny Beskidu Żywieckiego są rajem dla myśliwych, przyrodników oraz miłośników pieszych wędrówek czy aktywnego spędzania wolnego czasu (narty, rowery, wspinaczka skałkowa, eksploracja jaskiń). Region obejmujący gminy Świnna, Ślemień, Gilowice i Łękawica jest bardzo atrakcyjny kulturowo, działa tutaj m.in. Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej. Warto spędzić tutaj trochę czasu by nie tylko odkryć słabo znane atrakcje turystyczne, przyrodnicze czy sakralne, ale również, by poznać niezwykłych ludzi, aktywnie dbających o pozytywny wizerunek swojej "małej ojczyzny".


W czasie Targów Atrakcje Regionów w 2015 roku zwiedzający będą mogli zobaczyć szereg pięknych ozdób, dekoracji i przedmiotów codziennego użytku wykonanych ręcznie przez lokalnych twórców ludowych, artystów i rękodzielników. Będzie również możliwość podejrzenia ich pracy „na żywo”.
Dla odwiedzających targi zebraliśmy na naszym stoisku ofertę najlepszych agroturystyk i miejsc wartych odwiedzenia na naszym obszarze. Będzie można uzyskać nie tylko informację o dobrych noclegach, ale również otrzymać mapy i przewodniki po obszarze, które pomogą zaplanować wypoczynek w górach.
Każdy kto interesuje się nocnym rozgwieżdżonym niebem, nie zawiedzie się wybierając na miejsce obserwacji nasze tereny. Szczegółowych informacji o tzw. astroturystyce, sprzęcie optycznym i ofercie edukacyjnej udzielać będzie nasz partner – Stowarzyszenie POLARIS-OPP.
Na stoisku przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje-niespodzianki – w niedzielę pierwsze 20 osób, otrzyma od nas duży, piękny, bibułkowy kwiat – taki sam, jak ten w naszym logo. Przewidujemy również niespodzianki muzyczne.Lista regionów i obiektów polecanych