Galeria - targi turystyczne chorzów

JuraPark Krasiejów

 juraparkfb

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

To wyjątkowe miejsce , pełne ekscytujących niespodzianek. To rodzinne miejsce dobrej przygody! Laureat Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku. Kompleks składa się z JuraParku i Parku Nauki i Ewolucji

 

JuraPark otwarty w 2010 roku to będący najmłodszą z trzech placówek znanych w już Polsce pod nazwą JuraPark, których twórcą i właścicielem jest Stowarzyszenie „Delta” Jest to obecnie jeden z największych , tego typu parków tematycznych w Europie. Odbywamy tutaj podróż w przeszłość. Dzieje Ziemi poznajemy w osiem minut, wsiadając do „Kapsuły Czasu” i wyruszając tunelem czasu. Następnie przemierzamy ścieżkę edukacyjną , dzięki której poznajemy około 70 gatunków mezozoicznych gadów i płazów. Szczególnie ciekawa jest kolekcja 200 modeli naturalnej wielkości dinozaurów. Dla osób oczekujących jeszcze większych emocji, proponujemy Prehistoryczne Oceanarium - otwarte w 2012 roku, Kino Emocji 5D oraz Parki Rozrywki.

 

>Parkiem Nauki i Ewolucji Człowieka uzupełniamy historię o dziejach naszej planety, którą pomagamy odkrywać w Krasiejowie. Na interaktywnej ekspozycji poznajemy niezwykłe dzieje człowieka – od prehistorii po współczesność. Na potrzeby tej wyjątkowej placówki muzealnej zaadoptowano dawny budynek kopalni, który przeistoczył się w centrum podróży w czasie. Futurystyczna zewnętrzna elewacja daje tylko przedsmak wyjątkowej multimedialnej podróży, w jaką można udać się w Krasiejowie.

 Lista regionów i obiektów polecanych