Galeria - targi turystyczne chorzów

Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach

 

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą i niezapomnianą podróż w czasie. W gminie Bieliny leżącej u stóp Świętego Krzyża – w sercu Gór Świętokrzyskich - czekają na Ciebie wspaniałe przygody, emocjonujące spotkania z postaciami z przeszłości, tajemnicze wyprawy w poszukiwaniu skarbów. W czasie wędrówki zmierzysz się z czekającymi na Ciebie leśnymi i domowymi bóstwami, postaciami żyjącymi w opowieściach naszych przodków, a dzięki ciekawym zadaniom i misjom do spełnienia staniesz się bohaterem gry strategicznej rozgrywanej w świecie legend, historii i średniowiecznych tradycji. W Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej dzięki opowieściom rzemieślników sprzed wieków poznasz bogactwo kulturowe, dziedzictwo historyczne Gór Świętokrzyskich, Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz legend, podań i rodzimej kultury ludowej. Czarownice z humorem opowiedzą legendy świętokrzyskie i wciągną Cię w ciekawe osadowe gry terenowe oraz intrygujące zabawy i harce z elementami humoru i zdrowej rywalizacji, które na długo pozostawiają ślad w Twojej pamięci .
Swoją niezwykłą podróż po świętokrzyskiej krainie możesz kontynuować wyruszając Świętokrzyskim Szlakiem Paproci – kilkukilometrową ścieżką edukacji ekologicznej prowadzącą przez najbardziej malownicze zakątki Gminy Bieliny. Pierwszy przystanek znajdziesz tuż obok Osady Średniowiecznej, a powędrujesz nim aż do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Hucie Starej, przy którym przygotowano również boisko wielofunkcyjne i pole namiotowe. Wszystkich, którym bliskie są zagadnienia ekologiczne i dla których cennym jest obcowanie z pięknem dzikiej przyrody polecamy tę wyprawę wiodącą polnymi i leśnymi dróżkami w otulinie i samym Świętokrzyskim Parku Narodowym, z dala od tras komunikacyjnych i cywilizacyjnego gwaru. Dodatkową atrakcją są kapitalne panoramy pasm górskich widoczne ze szlaku oraz zdrowe powietrze i doskonałe warunki klimatyczne.
Smakoszy regionalnych rarytasów i treściwej kuchni zapraszamy do Karczmy Świętokrzyskiej w Hucie Szklanej tuż obok Osady Średniowiecznej. Izba Dobrego Smaku to kultura ludowa – świętokrzyski folklor w najlepszym wydaniu, smakowita kuchnia regionalna, gościnność i niepowtarzalny temperament „świętokrzyskich górali”, średniowieczne tradycje, magia Gór i legend świętokrzyskich, moc relikwii Krzyża Świętego … to wszystko czeka na Ciebie!
Koniecznie wybierz się również na Święty Krzyż – do najstarszego polskiego Sanktuarium, w którym czcimy Relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Warto zobaczyć przy okazji muzeum misyjne i liczne eksponaty pochodzące z całego świata zgromadzone przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej podczas ich pracy misyjnej. Koniecznie wejdź również (po blisko 200 stopniach!) na wieżę widokową – odbudowaną wieżę kościelną oddaną do użytku w 2014 roku – 100 lat po jej zburzeniu! Stąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę!
Wybierz się do nas z grupą przyjaciół, kolegami i koleżankami ze szkolnej ławy! Przygotujemy dla Was wspaniałą wycieczkę szkolną! Przeżyjcie z nami niezwykłe przygody!
Więcej informacji na:
www.osadasredniowieczna.eu
www.bieliny.pl
 
Zamówienia i rezerwacje:
Zainteresowanych rezerwacją lub szczegółowymi informacjami prosimy o kontakt:
Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach
ul. Partyzantów 3, 26-004 Bieliny, tel. 41/2608156
W weekendy oraz dni wolne od pracy rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 531982589
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Lista regionów i obiektów polecanych