Galeria - targi turystyczne chorzów

Powiat Ostródzki

 

Kraina Kanału Elbląskiego reprezentowana przez Powiat Ostródzki siedzibą w Ostródzie,
14-100 Ostróda,
ul. Jana III Sobieskiego 5
www.powiat.ostroda.pl
tel. +48 89 642 98 00
fax. +48 89 642 98 17
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydział Promocji 48 89 642 98 53
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na stoisko Powiatu Ostródzkiego gdzie promowany będzie produkt i marka pod nazwą "Kraina Kanału Elbląskiego", wspierany przez Żeglugę Ostródzko-Elbląską. Partnerami ww. porozumienia są samorządy:
1. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie - lider projektu
2. powiaty: elbląski, iławski i ostródzki - partnerzy i beneficjenci projektu (powiat ostródzki - partner wiodący w 2012 i 2015 r.)

miasto Elbląg - partner wspierający zachowanie trwałości i celów projektu

Kraina Kanału Elbląskiego (KKE) jest produktem i marką wykreowaną w trakcie realizacji projektu i obejmuje atrakcje turystyczne występujące w obszarze Kanału Elbląskiego jako atrakcji głównej - "żywego" pomnika historii i jednego z siedmiu cudów Polski. Główną ciekawostką kanału jest unikalność rozwiązań technicznych urządzeń, służących pokonaniu różnicy poziomów wód, wynoszących na tym szlaku wodnym - prawie 100 m. Urządzenia te zwane pochylniami zbudowano ponad 150 lat temu, a po gruntownej rewitalizacji ponownie służą turystom. Model technologiczny jednej z takich pochylni (Oleśnica) będzie głównym elementem stoiska KKE na TTW "Atrakcje Regionów" w Chorzowie, w dniach 22-24 maja 2015 r.

 Lista regionów i obiektów polecanych