Galeria - targi turystyczne chorzów

NOMAK

 

1. Bio herbatka z czystka (bedzie również degustacja herbatki na stoisku)
Opis:
Czystek (Cistus Incanus L.) już w starożytności uważany był za roślinę leczniczą. Jest jednym z tych darów natury, które zawierają niesamowitą ilość polifenoli (Elagotaniny, Proantocyjany i Flawonoidy)- czterokrotnie więcej, niż w czerwonym winie. Liście czystka zawierają aromatyczną żywicę, która także jest wyjątkowo bogata w polifenole- związki, szczególnie silnie oddziałujące przeciwko wirusom i bakteriom. Co sprawia, że czystek jest tak skuteczny? Otóż, związki w nim zawarte sklejają wirusy i bakterie– dzięki czemu nie dopuszczają do ich połączenia z błoną komórkową. Dlatego czystek został okrzyknięty wspaniałym środkiem przeciw grypie, przeziębieniom, anginie oraz stanom zapalnym. Najnowsze badania potwierdzają, że czystek, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym oraz przeciwzapalnym, stanowi nadzieję także dla leczonych na boreliozę.
Składniki: 100% czystek z upraw ekologiczny PL-EKO-04 / Rolnictwo spoza UE
Kraj pochodzenia surowca: Turcja

2. Bio olej kokosowy na zimno tłoczony
Opis:
Olej kokosowy tłoczony na zimno ze świeżego miąższu. Dzięki temu jego cenne składniki i wspaniały smak są bardzo dobrze zachowane. Doskonały do smażenia, pieczenia, duszenia oraz do smarowania pieczywa.

Zdrowe naturalne tłuszcze są tak samo ważne w naszej diecie jak warzywa i owoce. Swe niezwykłe właściwości olej kokosowy zawdzięcza specyficznemu połączeniu kwasów tłuszczowych z innymi wartościowymi składnikami, takimi jak witaminy z grupy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk.

Olej kokosowy to prawdziwa studnia bogactwa nasyconych kwasów tłuszczowych: kwas laurynowy, kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy. Olej zawiera około 50 % kwasu laurynowego, który w podobnych proporcjach znajduje się w mleku matki.
Polecamy dla ludzi otyłych: 0 cukru, 0 cholesterolu.
Skład: 100% olej kokosowy z upraw ekologicznych DE-ÖKO-005/ Rolnictwo spoza UE
Kraj pochodzenia: Sri Lanka

3. Bio herbatki z gorzkich ziół URBITTER (zasadowe).
Opis:
PRODUKTY ZASADOWE - GORYCZKI
W porównaniu z naszym dzisiejszym pożywieniem, jedzenie naszych przodków, a przede wszystkim warzywa, było o wiele bardziej gorzkie. Tymczasem obecnie, gorzki smak zostaje w dużej mierze usuwany z roślin hodowanych. Herbatka z gorzkich ziół URBITTER® to kompozycja gorzkich ziół, warzyw i owoców z upraw ekologicznych. Pod wpływem gorącej wody uwolnione zostają naturalne goryczki zawarte w składnikach herbatki, nadając jej charakterystyczny aromat i smak. Zioła, warzywa i owoce wykorzystane w herbatce znane są Europejczykom od wieków.
Składniki: cykoria podróżnik, liście mniszka lekarskiego, kawałki skórki gorzkiej pomarańczy, kawałki jabłka, liście dzikiego karczocha, liście pokrzywy. Wszystkie składniki pochodzą z upraw ekologicznych.

 Lista regionów i obiektów polecanych