Galeria - targi turystyczne chorzów

Podsumowanie Targów 2017

ATRAKCJE REGIONÓW Targi Turystyki Weekendowej w Chorzowie to najliczniej odwiedzana przez aktywnych mieszkańców Śląska impreza turystyczna.Kto raz wziął udział w targach Atrakcje Regionów w Chorzowie, ten wie, że to targi inne niż wszystkie. Aby dotrzeć z ofertą do klienta ostatecznego, klienta, który lubi bliskie i dalekie wyprawy, aktywny wypoczynek i chętnie odwiedza wyjątkowe miejsca, trzeba koniecznie tu być.


Gdzie na Śląsku można spotkać w jednym miejscu i czasie najwięcej miłośników ruchu i aktywnego wypoczynku? W Parku Śląskim!!! 640 ha terenów zielonych z alejkami, wyciągami i licznymi atrakcjami przyciągają czynnie wypoczywających mieszkańców wielomilionowej aglomeracji. Z kijami, rowerami, na rolkach, spacerując czy biwakując na trawie – tak podczas weekendu wypoczywają Ślązacy. I to właśnie dla nich targi ATRAKCJE REGIONÓW mają wyjątkowe propozycje różnych form wypoczynku na zbliżające się lato.


V Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów odbyły się w dniach 2 – 4 czerwca 2017 w Parku Śląskim w Parku Śląskim w CHORZOWIE i promowały wyjątkowe miejsca i obiekty naszego kraju. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji targów z roku na rok z ofertą Wystawców zapoznaje się kilkutysięczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska. Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich, a w jego sercu – Atrakcje Regionów.


Targi Turystyki Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu.  Na targach każdy mógł znaleźć inspirujący cel podróży: od morza poprzez bory i lasy, pojezierza, malownicze doliny, zielone pogórza, jaskinie i skałki aż po górskie tereny Dolnego Śląska, Beskidów, Małopolski i Bieszczad i dalej do naszych sąsiadów Czech i Węgier.


Wystawcy zapraszali odwiedzających na trasy rowerowe, konne, piesze i podziemne, spływy kajakowe i pontonowe, szlaki kulinarne i winiarskie. Proponowali wieże widokowe i ciekawostki historyczne, atrakcyjne parki rozrywki, a nawet afrykańskie safari w Centrum Europy!


Goście mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Na targach znaleźli nie tylko foldery i mapy, ale mieli również sposobność do rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania. Obecni na stoiskach wystawców pasjonaci dzielili się swoją wiedzą o regionach oraz demonstrowali ginące zawody. Czym zajmuje się krywulczarka? Odpowiedź na to pytanie w Magicznej Krainie Łemków i Pogórzan.


Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, uzdrowisk czy ośrodków SPA, którzy przedstawiali pakiety wypoczynkowe w specjalnie przygotowanej na targi ofercie. A kto wykazał się znajomością regionów i udzielił trafnych odpowiedzi w konkursach - miał szanse wygrania między innymi voucherów pobytowych.


Już po raz piąty podczas targów miała miejsce  realizacja programu telewizyjnego „Rączka Gotuje”, gdzie „od kuchni” można było zobaczyć pracę ekipy telewizyjnej, a także dowiedzieć się, gdzie w Katowicach można spróbować zupy piwnej i jak w 15 minut przygotować pyszne, zdrowe ciasto serwowane przez gospodynie wiejskie z Kłobucka.


W tym roku gościliśmy podróżniczkę Agnieszkę Martinkę, autorkę książki "Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki", która podzieliła się swoją pasją do podróżowania i opowiedziała o genezie powstania książki. Książka ta, to relacja z podróży rowerem na Ural, gdzie po II wojnie światowej ojciec autorki więziony był przez Rosjan. To wielopłaszczyznowa opowieść o wyprawie w głąb historii śladami Zdzisława Martinka.


Na gości oprócz różnorodnych ofert wypoczynku czekały liczne atrakcje: swoją kulturę oraz regionalny folklor prezentowali przedstawiciele Roztocza na Lubelszczyźnie. Mogliśmy zobaczyć regionalne tańce ludowe w wykonaniu zespołu Zwierzyniacy ze Zwierzyńca oraz pośmiać się na występie kabaretu "TYLIGENTNE BATIARY", który w swym programie słowno-muzycznym prezentował folklor miejski przedwojennego Lwowa.


Dla pasjonatów zdrowego trybu życia przygotowaliśmy niespodziankę! Dla aktywnych turystów bardzo ważny jest dobry stan całego organizmu, żeby móc zaplanować wyczerpujące fizycznie wyprawy wspinaczkowe, rowerowe, kajakiem czy pod żaglami. Aby zdrowy duch był w zdrowym ciele należy zwracać uwagę na odżywianie, o czym goście targów mogli wysłuchać w prezentacji dietetyka Mateusza Durbas pod tytułem: Żywienie ma kluczowe znaczenie - o tym dlaczego warto zwracać uwagę na to, co wkładamy każdego dnia do ust.


Po raz drugi odbył się także konkurs dla Wystawców na najlepsze turystyczne wydawnictwo promocyjne regionów i miast. Pierwsze miejsce otrzymała Gmina Kielce za swój przewodnik „Kielce”. Drugą nagrodę otrzymał Związek Gmin Jurajskich za wydawnictwo „Jurajskie noce i dnie”, a trzecie miejsce na podium przypadło Starostwu Powiatowemu w Kłodzku za wydawnictwo „Bliżej natury, bliżej kultury”. Gratulujemy.


Wielu z odwiedzających targi Atrakcje Regionów wraca każdego roku w poszukiwaniu informacji na temat nowych, nieznanych, jeszcze przez siebie nieodkrytych miejsc. Każdy znajdzie coś interesującego, a dzięki degustacjom potraw regionalnych - również i smacznego!


Targi odwiedziło ok. 15 tysięcy aktywnych mieszkańców Śląska.


Zapraszamy na VI edycję Targów Atrakcje Regionów


18 – 20 maja 2018 Park Śląski w Chorzowie.
www.atrakcje-regionow.pl