Galeria - targi turystyczne chorzów

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach


Podczas tegorocznych Targów Turystycznych „Atrakcje Regionów” na stoisku zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna oraz kulturalna Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, walory powiatu starachowickiego, rozmieszczenie szlaków rowerowych oraz pieszych. Na stoisku będzie można również zapoznać się z historią i działalnością Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich. Dla odwiedzających przygotowano foldery dotyczące Szlaku Cysterskiego oraz gadżety promocyjne gmin należących do Stowarzyszenia.

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach To niezwykle cenny przykład zachowania dziedzictwa przemysłowego. Ukazanie wzajemnych zależności pomiędzy światem natury a przemysłem jest celem nadrzędnym w narracji muzealnej.
Na terenie muzeum zlokalizowane są obiekty wchodzące w skład dwóch zakładów wielkopiecowych. Pierwszy z nich funkcjonował w latach 1841-1900, a jego następca 1899-1968.
W Muzeum prezentowane są również samochody ciężarowe marki STAR produkowane w byłej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach w latach 1948 - 2007.
W poprzemysłowej hali parowych kotłów przygotowana została nowoczesna multimedialna wystawa paleontologiczna, na której prezentowane są wierne rekonstrukcje płazów i gadów żyjących w regionie Gór Świętokrzyskich przed 250 milionami lat.
W ofercie edukacyjnej muzeum opracowane zostały zajęcia oraz warsztaty z myślą o dzieciach i młodzieży. Zostały one przygotowane z myślą o podziale na poszczególne poziomy edukacyjne. Realizowane tematy dotyczą różnych dziedzin nauki związanych z działalnością Muzeum: historii, historii sztuki, etnografii, archeologii i przyrody. Najważniejszą ideą realizowanych zajęć jest kontakt odbiorcy z zabytkami, co wzbogaca formę lekcji i warsztatów, pozwala lepiej zrozumieć temat oraz wzmacnia poczucie więzi z regionem. 

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
Ul. Wielkopiecowa 1 (wejścia od ul. Marszałka Piłsudskiego 95)
27-200 Starachowice
Tel. 41 275-40-83 lub 783-730-094
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ekomuzeum.plOgólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich


OSGC działa jako forma współpracy samorządów na rzecz ochrony dziedzictwa cysterskiego w Polsce. Wspomaga inicjatywy służące rozwojowi turystycznemu i gospodarczemu regionów w oparciu o obiekty cysterskie. Prowadzi działalność wydawniczą, pozyskuje środki na odbudowę lub renowację obiektów pocysterskich.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich
Adres siedziby: ul. Kopernika 2, 73 – 240 Bierzwnik
Adres biura: ul. Wielkowiejska 1, 27 – 215 Wąchock
Telefon: 41/273-61-30
Fax: 41 273-61-59
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.gminycysterskie.org