Galeria - targi turystyczne chorzów

OROT- Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

OROT- Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
Ul. Żeromskiego 3, 45-053 Opole,
Tel.fax.: 77/ 44 12 521
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.orot.pl, www.visitopolskie.pl


OROT promuje województwo opolskie i zachęca do poznawania jego zalet i bogactwa poprzez udział w imprezach promocyjnych w kraju i za granicą, wydaje publikacje turystyczne, organizuje imprezy studyjne, konkursy na szczeblu regionalnym oraz prowadzi Opolskie Centrum Informacji Turystycznej. W ramach OROT działa Szlak Kulinarny Opolski Bifyj promujący dziedzictwo kulinarne Opolszczyzny.Opolskie jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów w całym kraju – zachwyca pięknem dzikiej przyrody rezerwatów i parków krajobrazowych, malowniczo położonymi jeziorami i wstęgami rzek. Turystów żądnych wiedzy przyciąga zabytkowymi pałacami i zamkami - jest ich ponad sto sześćdziesiąt, a stanowią zaledwie ułamek z dwudziestu tysięcy zabytków architektury, jakie można oglądać w całym województwie.
Województwo opolskie jest najmniejsze w skali kraju, jednak łączy w sobie niemal wszystkie możliwe walory przyrodnicze i atrakcje turystyczne dostępne w Polsce. Są tu piękne góry, rzeki i jeziora, stare lasy i bory, pełne zabytków i rozrywek miasta, nietypowa regionalna kultura, a przede wszystkim – niepowtarzalny klimat i przyjazna turystom atmosfera.
Wielobarwna jak motywy na porcelanie, oczywiście tej opolskiej, jest kuchnia regionalna Opolszczyzny. To tutaj spotykają się wpływy polskie z niemieckimi, czeskimi i kresowymi, których zasmakować można w tradycyjnych potrawach serwowanych przez najlepsze restauracje w regionie. I to właśnie te restauracje znajdują się na prezentowanym Szlaku Kulinarnym Województwa Opolskiego pod wdzięczną nazwą „Opolski Bifyj”.
Utworzony przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną Szlak Kulinarny to fascynująca, pełna różnorodnych smaków podróż po regionie.
Podążanie tym właśnie Szlakiem pozwoli poznać Województwo Opolskie „od kuchni”, tej regionalnej, prezentując związane z nią obrzędy. Znajdujące się na Szlaku obiekty to miejsca zarówno zabytkowe i wpisane w historię regionu, obiekty prowadzone z pasją od pokoleń, jak również nowopowstałe restauracje. Poza kartą dań serwującą na co dzień tradycyjne potrawy z terenu Opolszczyzny, można także spojrzeć w kalendarium imprez w regionie i „zasmakować opolskiego folkloru” podczas jednego z licznych festiwali kulinarnych.
Szlak Kulinarny „Opolski Bifyj” zrzesza obiekty gastronomiczne, które posiadają w swojej karcie potrawy lub/i produkty, które znajdują się na Liście Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego, i tym samym nie są związane z kulturą i kulinariami innych państw. Dodatkowo obiekty te muszą przejść pozytywnie proces certyfikacji, a dowodem na to jest sygnowanie się specjalnym, utworzonym na potrzeby Szlaku, logiem.
Wszystko to składa się na wiarygodną ofertę kulinarną, ściśle związaną z regionem oraz zapewnia o oryginalności kosztowanych przez turystów potraw tradycyjnych z terenu Śląska Opolskiego.
W trakcie trwania Targów „Atrakcje Regionów” serdecznie zapraszamy na stoisko Szlaku Kulinarnego „Opolski Bifyj” aby poznać obiekty znajdujące się na Szlaku jak również popróbować specjałów z listy produktów tradycyjnych województwa opolskiego!!!

Hotel Szara Willa w Opolu, www.szarawilla.pl
Villa Park w Opolu, www.villapark.opole.pl
Hotel Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej, www.debowewzgorze.eu
Hotel Hugo w Kędzierzynie-Koźlu, www.hotelhugo.pl
Hotel Zacisze w Turawie, www.zaciszeturawa.pl
Restauracja Na Wyspie w Niemodlinie, www.restauracjanawyspie.com
Restauracja Śtantin w Starych Siołkowicach, www.stantin.eu
Restauracja Kamieniec w Kamieniu Śląskim, www.restauracjakamieniec.pl
Pałac w Większycach, www.palacwiekszyce.pl
Zamek w Mosznej, www.moszna-zamek.pl
Hotel Salve w Głogówku, www.hotelsalve.pl
Hotel Spałka w Kluczborku, www.hotelspalka.pl
Pałac w Pawłowicach, www.palacpawlowice.pl
Hotel Jakubus w Jakubowicach, www.jakubus.pl
Restauracja Nad stawem w Bogacicy, www.nadstawem.feldman-restaurants.pl
Restauracja Zapiecek w Mirowszczyźnie, www.zlotakaczka.eu
Restauracja Salomon w Opolu, www.restauracja-salomon.pl
Restauracja Antek w Źlinicach, www.restauracja-antek.pl