Galeria - targi turystyczne chorzów

LGD Ziemia Pszczyńska

LGD Ziemia Pszczyńska

Obszar działania LGD „Ziemia Pszczyńska” to teren o wielu walorach turystycznych. Promocja tego bogactwa, jego zasobów przyrodniczych i kulturowych to jedynie wąski wycinek działalności Stowarzyszenia, które realizuje szereg przedsięwzięć, mających na celu zrównoważony rozwój obszarów wiejskich terenu objętego działaniem LGD.

Z roku na rok bogactwo regionu przyciąga do odwiedzenia „Ziemi Pszczyńskiej” coraz liczniejsze grono turystów. Od wód jeziora goczałkowickiego po krańce wyrskich lasów, rozciąga się urokliwy teren, prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych, turystyki rowerowej i pieszej, a także podróżników badających historię. Niezwykła różnorodność fauny i flory, sposobność do spotkania twarzą w twarz „króla puszczy” – żubra, malownicze krajobrazy wraz z unikatowym na skalę regionu obszarem wodno-mokradłowym, należącym do sieci Natura 2000 – torfowiskiem „Zapadź”, to z całą pewnością tylko nieliczne z atrakcji turystycznych naszego obszaru, do którego zwiedzenia serdecznie Państwa zachęcamy!NA NASZYM STOISKU OBECNE BĘDĄ LOKALNE RĘKODZIELNICZKI – UCZESTNICZKI PROJEKTU „KREATOR”, PROJEKTU JAKI NASZE STOWARZYSZENIE REALIZOWAŁO WE WSPÓŁPRACY Z LGD MORAWSKIE WROTA ORAZ LGD LYSKOR, PROMUJĄCEGO TWÓRCZOŚĆ LOKALNĄ.


Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”
43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 11
tel./fax. 032 210 02 12
www.lgdziemiapszczynska.pl,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 638 175 30 23
REGON 241051284