Miasto Kielce

Miasto Kielce

Zapraszamy do Kielc – stolicy turystycznego regionu Gór Świętokrzyskich

Centralnie położone w Górach Świętokrzyskich miasto już dziś jest znanym ośrodkiem turystycznym w kraju. Każdy odwiedzający Kielce znajdzie tu coś atrakcyjnego dla siebie. Mogą to być: piękne krajobrazy, ciekawe zabytki architektury i budownictwa (ponad 250 obiektów) i przyrody (5 rezerwatów) oraz różnorodne tematycznie muzea i galerie. Miłośnicy przeżyć duchowych mogą także odwiedzić sanktuaria maryjne i inne miejsca „żywego” kultu religijnego. Dla tych co czynnie spędzają czas, ofertę uzupełnią znakowane szlaki piesze i spacerowe, rowerowe, narciarskie oraz liczne obiekty rekreacyjne (kryte: pływalnie, korty tenisowe, tor kartingowy) i ujeżdżalnie konne. Liczne są też obiekty muzealne, np.: Muzeum Narodowe, Muzeum Geologiczne, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Diecezjalne, oraz ośrodki edukacyjne: Centrum Geoedukacji, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Centrum Design Kielce, Energetyczne Centrum Nauki przy Kieleckim Parku Technologicznym. Szeroka oferta turystyczna zapewni miłe spędzenie czasu nawet w przypadku złej pogody.

Warto zaznaczyć, że Kielce są najlepszym miejscem z którego możemy rozpocząć zwiedzanie Gór Świętokrzyskich. Nie bez znaczenia są możliwości pobytu w zróżnicowanej bazie noclegowej – począwszy od schronisk młodzieżowych i domu pielgrzyma po pięciogwiazdkowe hotele. Część tych obiektów ukryta jest w zieleni, stąd też nie odczujemy, że przebywamy w dużym mieście. Warto także połączyć zwiedzanie z licznymi imprezami kulturalnymi organizowanymi w Kielcach (bieżąca informacja –  Regionalne Centrum Informacji Turystycznej).

Zapraszamy


Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach
ul. Sienkiewicza 29
25-303 Kielce
tel. 41 348 00 60
www.swietokrzyskie.travel
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.