Muzeum Górnictwa w Zabrzu

Muzeum Górnictwa w Zabrzu

Szukasz miejsca i pomysłu na spędzenie czasu z rodziną? v Sztolnia Królowa Luiza i Kopalnia Guido w Zabrzu, miejsca do odkrycia, zapraszają na podziemną przygodę!

Zabrzańska Kopalnia Guido- miejsce wyróżnione Złotą Pinezką Google 2020 i niezwykła trasa turystyczna w samym sercu Śląska!

Jeśli wydaje Ci się, że widziałeś już wszystko i nic nie jest w stanie Cię zaskoczyć, to wiedz, że głęboko we wnętrzu Ziemi istnieje miasto, które jest sprawdzianem dla prawdziwych odkrywców! Tylko tu zjedziesz szolą 320 metrów pod ziemię (to wysokość wieżowca liczącego 77 pięter!), doświadczysz całkowitych ciemności, przejdziesz korytarzami pełnymi tajemnic, niesamowitych historii i… kto wie czego jeszcze! Miejscami trzeba się będzie nieco napracować, ale przecież nikt nie mówił, że eksploracja podziemnego świata będzie łatwa…

TOP 3 Kopalni Guido
* Zjazd szolą czyli windą, prosto do podziemnego świata - tak zjeżdża się do dziś w czynnych kopalniach.
* Pokaz pracy potężnych kombajnów górniczych i przejażdżka elektryczną kolejką podwieszaną- to widoki i dźwięki, których nie da się zapomnieć – zwłaszcza, gdy zdasz sobie sprawę, że masz nad sobą ponad 300 metrów skał, ziemi i węgla…
* najniżej położony PUB w Europie, aż 320 metrów pod ziemią.Sztolnia Królowa Luiza oferuje nie jedną, a dwie, wyjątkowe podziemne trasy – Trasę Rodzinną i Trasę Wodną. Zapewnia moc zabawy i mnóstwo wrażeń bez względu na wiek.

Trasa Rodzinna prowadzi turystów siecią tajemniczych, liczących ponad 200 lat podziemnych korytarzy. Gwarantujemy, że ich poznawanie to ogromna frajda dla całej rodziny. W trakcie około 1,5-godzinnej wycieczki zobaczycie m.in. największy w Europie podziemny park maszyn górniczych, w tym ogromny, 22-tonowy kombajn węglowy. Jego widok robi wrażenie! Po drodze najmłodsi, jeżeli szczęście im będzie sprzyjać, spotkają legendarnego ducha kopalni – Skarbnika. Spokojnie, jest bardzo przyjazny i uwielbia gości A na koniec czeka przejażdżka i to nie byle jaka! Kolejka górnicza Karlik zabierze Was w niezapomnianą podróż. Będzie mnóstwo emocji, ale przede wszystkim uśmiechów i pozytywnych wrażeń, które zostaną z Wami jeszcze długo po wyjściu na powierzchnię. Brzmi nieźle, prawda?

A jeśli emocji będzie wciąż za mało… to koniecznie sprawdź, co czeka na Ciebie i Twoją Rodzinę na Podziemnej Trasie Wodnej. Zwiedzanie można podsumować krótko: ponad 2 godziny fascynującej podróży przez czas i przestrzeń. Ale czy naprawdę warto? Na potwierdzenie – kilka faktów:

Najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodzią? Tylko na Trasie Wodnej!
Niezwykły, niezapomniany spektakl światła i dźwięku? Proszę bardzo!
Tajemniczy, podziemny ogród pełen paproci? Również czeka na trasie.
Spacer przez sam środek pokładu węgla? Nawet więcej – spacer połączony z możliwością własnoręcznego wydobycia pamiątkowej bryłki!

W magicznym świecie zabrzańskich podziemi wszystko jest możliwe. Dlatego na Trasie Wodnej również nie zabraknie Skarbnika, tym razem w towarzystwie Utopka… A to nie wszystkie niespodzianki, jakie czekają na śmiałków, chcących odkryć Trasę Wodną w Sztolni.

Wiele rodzin przyjeżdża na Górny Śląsk tylko dla tej atrakcji! Pozwól i Ty oczarować się unikatowym zabrzańskim podziemiom i daj porwać fascynującym historiom.

Zwiedziłeś podziemia? Zobacz też koniecznie, co ciekawego Sztolnia może zaproponować Tobie i Twojej Rodzinie na powierzchni – odwiedź dwa plenerowe parki tematyczne: edukacyjny Park 12C dedykowany żywiołom i energii w przyrodzie i Park Techniki Wojskowej – największą tego typu placówkę w południowej części kraju. To gwarancja relaksu i świetnej zabawy.

I na koniec informacja z ostatniej chwili!
Już 02.07 br. wielkie otwarcie zrewitalizowanej strefy naziemnej, zlokalizowanej przy szybie Carnall Sztolni Królowa Luiza. Nowy punkt na mapie turystyki industrialnej, nowe miejsce do odkrycia, nowa trasa i nowa jakość! ,,Misja ratownicza” to trasa przygotowana z myślą o najmłodszych ale nie tylko. Bo kto z nas nie marzył przynajmniej raz aby móc zostać superbohaterem, a u nas staje się to możliwe! Wspólnie z rodziną i mapą pod pachą stań naprzeciw wyzwaniu i sprawdź czy Ty też możesz zostać bohaterem.
Nie tylko trasa! Nowa strefa będzie także miejscem gdzie spędzanie czasu wolnego przy dźwiękach muzyki na żywo i w otoczeniu industrialnych zabudowań będzie wręcz punktem obowiązkowym zarówno dla mieszkańców Zabrza jak i wszystkich przyjezdnych.
Miejsce dla rodzin z dziećmi, turysty indywidualnego, fana muzyki, fana historii i fanów fotografii. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!