LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”

LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”

Podczas Atrakcji Regionów Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” będzie m.in. promować mobilną aplikację turystyczną „Ekomuzea”, która powstała w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Marka Turystyczna-Sieć Ekomuzea”. Promocja będzie opierać się na przygotowanym przez nas quizie w formie krzyżówki, którą będzie można wypełnić korzystając z informacji dostępnych w aplikacji „Ekomuzea”. Wypełnioną krzyżówkę (hasło główne wraz ze wszystkim hasłami) należy oddać na naszym stosiku. Za poprawnie wypełnioną krzyżówkę w ramach nagrody będzie można wybrać 1 gadżet związany z projektem (worek-plecak, butelka) lub 1 produkt lokalny z obszaru LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”.

Aplikacja „Ekomuzea” dzięki, której będzie można rozwiązać naszą krzyżówkę jest dostępna bezpłatnie do pobrania w sklepach: Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.lesnaKrainaGornegoSlaska oraz App Store: https://apps.apple.com/pl/app/ekomuzea/id1559567825?l=pl.

Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” obejmuje swoim zasięgiem 16 gmin leżących w środkowo–zachodniej części województwa śląskiego. Rejon LGD to czyste lasy, pola, łąki i malownicze krajobrazy. Poza niezwykłą przyrodą można zobaczyć piękne zabytki, które świadczą o bogatej historii tego obszaru. Warto zwrócić uwagę na dobrze zachowane pałace: w Koszęcinie, Pławniowicach, Brynku, zamek w Toszku, szlak drewnianej architektury. Na terenie Stowarzyszenia można popływać kajakami, jeździć konno, popływać na kąpieliskach i wiele innych. Przepyszna i tradycyjna kuchnia śląska jest również ogromnym atutem tego obszaru. Stare receptury i naturalne składniki lokalnego pochodzenia komponują niesamowite arcydzieła kulinarne, które zapewniają niezapomniane doznania smakowe. Liczne atrakcje, bogactwo produktów lokalnych, ciekawe miejsca oraz możliwości uprawiania różnych sportów gwarantują udany wypoczynek i sprawiają, że każdy chce tu wrócić.

Dane kontaktowe:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania
„Leśna Kraina Górnego Śląska”
ul. Szkolna 13
42-286 Koszęcin
NIP: 5751887940
Tel.: 34 373 52 95
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lesnakrainalgd.pl