Suwałki

Suwałki

Suwałki, to miasto o 300 – letniej historii, zostało założone przez kamedułów wigierskich. Położone jest w Polsce północno – wschodniej, w województwie podlaskim, w pobliżu granic trzech państw – Białorusi, Litwy i Rosji (Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej). Znajdują się na szlaku ważnych połączeń komunikacyjnych z Europy Zachodniej i Południowej do krajów nadbałtyckich i Skandynawii: VIA BALTICA, RAIL BALTICA i VIA CARPATIA. Dzięki swemu położeniu nazywane są często „Bramą na Wschód”. Liczy niespełna 70 tys. mieszkańców i jest drugim, pod względem liczby ludności, miastem województwa podlaskiego.
Suwałki są położone na wysokości ok. 170-190 m n.p.m., w większej części na sandrze Równiny Augustowskiej. Zajmują powierzchnię 65,5 km², z czego ponad 70% to tereny zielone, w tym dwa kompleksy leśne: Las Szwajcaria (459 ha) i Las Suwalski (323 ha). Przez miasto przepływa rzeka Czarna Hańcza, wykorzystywana jako szlak kajakowy o wybitnych walorach.
Turyści odwiedzający Suwalszczyznę, chętnie zatrzymują się w „kamedulskich Suwałkach”, mogą zwiedzić starówkę, wybrać się na spacer ścieżką klasycystyczną czy spacerową śladami wielu kultur i religii. Na gości czekają także galerie i muzea. Muzeum Okręgowe przechowuje bogate zbiory dzieł sztuki i sprzętów z XIX i pierwszej połowy XX wieku oraz znaleziska archeologiczne, eksponaty historyczne, w tym militaria. Pamiątki po sławnych pułkach suwalskich gromadzi i udostępnia Klub Wojskowy 14. Pułku Przeciwpancernego. Muzeum Marii Konopnickiej oferuje stałą ekspozycję poświęconą patronce oraz wystawy czasowe o charakterze literackim, a dzieci zaprasza do Zaułka Krasnoludków w ogrodach muzeum, czy też na szlak turystyczny „Krasnoludki są na świecie”.
W Suwałkach rozbudowana jest sieć ścieżek rowerowych, przez miasto przebiega Szlak Rowerowy Polski Wschodniej Green Velo, a osoby aktywnie spędzające czas znajdą wiele nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych. W mieście odbywa się co roku kilkadziesiąt różnych imprez, w tym impreza o wyjątkowym charakterze, jaką jest Suwałki Blues Festival.

Więcej informacji:
Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach
ul. Ks. K. Hamerszmita 16
16 – 400 Suwałki
tel.  87 735 10 99
https://www.pogodnesuwalki.pl

Hotel** Logos od ponad 30 lat oferuje spokojny wypoczynek w samym sercu Suwałk. Obiekt oferuje wysoką jakość usług w przystępnej cenie oraz przyjazną atmosferę i indywidualne podejście do każdego gościa.

Baza hotelowa obejmuje 31 przytulnych pokoi z łazienką, płaskim telewizorem i bezpłatnym dostępem do WiFi.

Goście hotelu zaczynają dzień od dobrej kawy i urozmaiconego śniadania. Hotelowa restauracja serwuje też tradycyjne dania regionalne i potrawy kuchni wschodnioeuropejskiej, spośród których największym powodzeniem cieszą się kartacze, chłodnik litewski i pielmieni. Do dyspozycji gości jest również taras letni, cocktail-bar i dozorowany parking hotelowy.

Dopełnieniem oferty są przejęcia okolicznościowe, konferencje i spotkania biznesowe.

Hotel Logos stanowi wygodną bazę wypadkową do poznawania zachwycających uroków Suwalszczyzny oraz graniczącej z nią Litwy i Białorusi.

Obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Hotel** LOGOS
16-400 SUWAŁKI, ul. Kościuszki 120
tel. (+48) 87 566 69 00
fax (+48) 87 566 62 70
http://www.suwalki.hotellogos.pl/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.