Miasto Kłodzko / Město Česká Skalice

Miasto Kłodzko / Město Česká Skalice

"My turyści - Wy turyści / My turisti – Vy turisti"

Celem Projektu jest wymiana doświadczeń turystycznych oraz dobrych praktyk między miastami partnerskimi oraz wspólne znalezienie sposobu na dotarcie i przyciągnięcie turystów (mieszkańców miast partnerskich). W ramach projektu partnerzy wezmą udział w targach turystycznych (PL i CZ). Zaplanowano również polsko-czeskie prezentacje turystyczne podczas miejskich imprez (PL i CZ). Wspólne targi turystyczne i prezentacja obiektów noclegowych oraz gastronomicznych podczas miejskich imprez pozwolą na lepsze poznanie partnerów oraz czerpanie z doświadczenia partnera zagranicznego. Wspólne spotkania przyczynią się do większej otwartości w kontaktach pomiędzy partnerami z obu miast, przełamania barier w kontaktach bezpośrednich, w tym także bariery językowej. Zintensyfikowanie współpracy przyczyni się do pozbycia się stereotypów na temat partnera a w przyszłości zaowocuje większą otwartością i wzajemnym zaufaniem. Wzmacnianie integracji na poziomie lokalnym ma pozytywny wpływ na jakość życia mieszkańców i tzw. klimat społeczny. Zaangażowanie we wspólne sprawy, widoczne efekty tych działań wzmacniają wewnętrzną motywację do podejmowania kolejnych inicjatyw i działań społecznych.

Partnerzy Projektu:

MIASTO KŁODZKO
pl. Bolesława Chrobrego 1, 57-300 Kłodzko
tel.: +48 74 865 46 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.klodzko.pl
FB/umklodzko

KŁODZKO to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska z bogatą, ponad 1000-letnią historią, w której swoją obecność zaznaczyli Czesi, Niemcy i Polacy. Te trzy kultury wpłynęły na rozwój miasta, jego kształt i charakter, a także toczące się w nim życie gospodarcze i społeczne. Kłodzko było osadą targową, miastem rzemieślników i kupców, a także garnizonem wojskowym, miastem niezwykłych wydarzeń, mekką twórców i artystów, wpływowym ośrodkiem religijnym. Współcześnie Kłodzko jest centrum turystycznym i kulturalnym Kotliny Kłodzkiej oraz stolicą powiatu kłodzkiego. Oferuje tak wiele atrakcji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: młodsi i starsi, miłośnicy aktywnego wypoczynku i szukający spokoju, wielbiciele militariów, historii i kultury.

MĚSTO ČESKÁ SKALICE
třída T. G. Masaryka 80, 552 03 Česká Skalice
tel.: +420 491 490 011
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ceskaskalice.cz
FB/icceskaskalice

Czeska Skalica i okolice to region związany z pisarką Boženą Němcovą i Doliną Babuni, wojną prusko-austriacką z 1866 r. oraz z tzw. Morzem Wschodnioczeskim, czyli zalewem Rozkoš. Region ten, nazywany Czeskoskalicko, obejmuje 17 gmin i stanowi część obszaru turystycznego Pogranicze Kłodzkie. Naturalne centrum to miasto Czeska Skalica. Największą atrakcją turystyczną regionu jest narodowy pomnik przyrody i kultury – Dolina Babuni (Babiččino údolí). Oprócz zachwycającej przyrody w dolinie rzeki Úpy można odwiedzić również miejsca i budynki znane z powieści Boženy Němcovej „Babunia”.