LGD Partnerstwo Sowiogórskie

LGD Partnerstwo Sowiogórskie

Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Sowiogórskie"
ul. Grunwaldzka 26
58-340 Głuszyca
tel. 74 87 16 150
tel. kom.: 539 972 140
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.partnerstwo-sowiogorskie.pl

Szukacie Państwo ciekawego miejsca na weekendowy wypad z rodziną?
Jesteście amatorami aktywnego wypoczynku a może wolicie poznawać i podziwiać lokalne zabytki? Jeżeli tak to koniecznie trzeba odwiedzić obszar Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.


Obejmujemy swoim zasięgiem 5 gmin – Głuszycę, Jedlinę – Zdrój, Nową Rudę, Pieszyce oraz Walim, które to wykazują spójność zarówno w zakresie terytorialnym poprzez umiejscowienie w masywie Gór Sowich jak również uwarunkowań przyrodniczych i historycznych.
Wypoczynek dla aktywnych to oznakowane Trasy Active przygotowane do wycieczek pieszych i nordic-walking oraz trasy rowerowe należące do Strefy MTB Sudety, jazda konna a zimą liczne stoki narciarskie dośnieżane zimą. Turyści pragnący większych emocji mogą skorzystać z rajdów pojazdami terenowymi a zimą ze wspinaczki po lodospadach.
Na szlakach i poza nimi możemy spotkać się „oko w oko” z licznymi przedstawicielami flory Gór Sowich takimi jak sarny, muflony i lisy.
Malownicze tereny, niepowtarzalne krajobrazy, czyste środowisko i zdrowe powietrze, a przede wszystkim spokój i ludzka życzliwość, dają możliwość prawdziwego wypoczynku w licznych gospodarstwach agroturystycznych i pensjonatach.
Największe atrakcje turystyczne naszego obszaru to Podziemne Miasto Osówka, Pałac Jedlinka, Wieża na Kalenicy, Wieża widokowa na Wielkiej Sowie, zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Wieża widokowa w Głuszycy Górnej, Wieża widokowa na Borowej, Muchołapka w Ludwikowicach Kłodzkich, Pałac barokowy w Pieszycach oraz Sztolnie Walimskie. ZAPRASZAMY !!!