Wędrowne Motyle

Wędrowne Motyle

W niedzielę 13 czerwca o godzinie 12:30 zapraszamy na spotkanie z Anną i Marcinem Nowakami, autorami popularnego i nagradzanego bloga podróżniczego Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle.

Podczas targów będą Państwo mieli możliwość kupienia ich książki i zdobycie autografu podróżników.

Anna i Marcin Nowakowie, autorzy popularnego i nagradzanego bloga podróżniczego Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle. Członkowie Społecznej Rady Turystyki, autorzy wielu kampanii promocyjnych dla regionów i krajów. Tworzą od prawie 10 lat, pisząc zarówno o krajach na 5 kontynentach jak i sporo czasu poświęcając Polsce. Przedstawią swój najnowszy, spontaniczny projekt, który zrealizowali latem 2020 roku z powodu ograniczenia w podróżąch międzynarodowych, czyli Samochodową Podróż Dookoła Polski śladem regionów mniej znanych. Od Roztocza WSchodniego przez Kurpie. Od Kociewia po Dolinę Bobru. Opowieść o mało znanych krainach z wielkim potencjałem.
40 dni, prawie 4800 kilometrów przejechanych, 400 gb zdjęć i filmów i nieskończona ilość pięknych chwil i przygód. Anna i Marcin Nowakowie, autorzy bloga i kanału podróżniczego “Wędrowne Motyle” postanowili w zamian odwołanych kilku wiosennych i letnich podróży zagranicznych, ruszyć w Polskę, śladem miejsc i regionów mniej znanych. Okrążyli ją prawie wzdłuż granic, jadąc odwrotnie do wskazówek zegara.

- Ta podróż była też na przekór. Na przekór temu wszystkiemu, co zatrutą nicią delikatnie oplotło świat. Pomyśleliśmy, że ruszymy w Polskę ale w taki sposób, by czuć że mamy ze sobą cały świat. Że gdy rozłożymy ręce szeroko to sięgamy od wysokich gór, po morskie klify, od prastarych puszcz po złote bagna i rozlewiska. Że tam gdzie nie ma ludzi, wcale nie trzeba się nudzić, gdy ma się siebie nawzajem. Że jeśli choć 1/4 naszych przeżyć przekażemy Im wszystkim, to uda nam się przekonać, że da się Polskę odkrywać nieco inaczej. - piszą podróżnicy na swoim profilu na facebooku, który cieszy się ogromną popularnością.

Podczas swojej podróży poruszali się dookoła kraju, głównie regionami przygranicznymi, odwiedzili kilka krain pomijanych, mało znanych oraz niekoniecznie bardzo popularnych wśród turystów, ale bardzo szanujących swoją tradycję i odmienność, między innymi: Roztocze Wschodnie, Podlasie Nadbużańskie, Kurpie, Suwalszczyznę, Zachodnie Mazury, Kociewie czy Pobrzeże Słowińskie. We wszystkich udało im się odkryć miejsca i krajobrazy wolne od tłumów. Podczas swojej podróży wybierali miejsca noclegowe z dala od tłumów, ani razu nie zawitali do większego miasta.

- Podróżowaliśmy małym samochodem. Postanowiliśmy spać na ogół w agroturystykach. Często na końcu świata, bez zasięgu LTE w wioskach bez sklepu, obcując bezpośrednio z naturą. Był to doskonały wybór. Ceny były przystępne, ludzie gościnni a jedzenie - świeże, zdrowe i swojskie. - opowiada Anna Nowak.

- Najbardziej zaszokowała nas idylla jaka panuje na Suwalszczyźnie oraz, że nad Bałtykiem jest wiele pustych i romantycznych miejsc. mimo środka sezonu wakacyjnego. Podczas podróży zaplanowaliśmy sobie kilka “misji specjalnych” jak wejście na polski wulkan, spływ kajakowy dziką rzeką, nocleg w drewnianej chatce czy zachód słońca nad Bałtykiem. Prawie wszystkie udało się zrealizować - opowiada Marcin.

Niektóre swoje przeżycia na bieżąco gromadzili w relacjach na swoim instagramie a także z każdego regionu planują publikować odcinek na kanale na youtube. (Są już 4 odcinki tej podróży).

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6UFyO_1BJQfMiH7F1UGqWw
Profil na instagramie: https://www.instagram.com/wedrownemotyle/

W razie kontaktu służę pomocą, czy wypowiedziami:

Marcin Nowak - 608870975 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.