ZOO Wrocław

ZOO Wrocław

ZOO we Wrocławiu to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce –
10 lipca 2015 obchodził 150 lat.


Do tego posiada najbogatszą kolekcję zwierząt - mieszka tu ponad 10 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków!


Wśród nich znajdują się popularne lwy, tygrysy sumatrzańskie, słonie, niedźwiedzie brunatne czy foki, a także bardzo rzadki i zagrożone wyginięciem okapi, nosorożce indyjskie, pingwiny przylądkowe, oryksy szablorogie czy kanczyle filipińskie.


Poza całorocznymi wybiegami zewnętrznymi znajduje się tu bowiem dziesięć pawilonów m.in. Terrarium, Ptaszarnia, Terai, Małpiarnia, Sahara czy Madagaskar.


Afrykarium, to pierwsze w Polsce oceanarium, unikatowe na skalę europejską. Przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu.


otwarcie nastąpiło w październiku 2014 r


W jednej chwili można znaleźć się w Afryce. Odbyć spacer wzdłuż bajecznej rafy koralowej Morza Czerwonego i afrykańskich jezior Malawi oraz Tanganiki. Zobaczyć hipopotamy mieszkające w Nilu. I oczywiście krokodyle nilowe. Ponadto około 7 000 ryb, w tym rekiny z Kanału Mozambickiego, płaszczki, strzępiele, moreny, seleny. Wśród mieszkańców Afrykarium znajdują się również antylopy dikdik, mrówniki, golce, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, a także jedyne w Polsce syreny czyli manaty.


Wrocławskie zoo to jedyny polski ogród zoologiczny, który może pochwalić się hodowlą okapi To niezwykłe zwierzę odkryto dopiero w XX w. Co ciekawe jest to gatunek żyrafy, tzw. żyrafa leśna zamieszkującej dżungle Kongo.


W terrarium czeka na was jedna z największych kolekcji gadów, płazów i bezkręgowców w Europie.


Do tej silnej grupy dołączyły niedawno warany z Komodo. Smoki z Komodo!! Wielkie jaszczury które dorosną do 3m długości.


ZOO Wrocław zachęca również grupy do udziału w zajęciach edukacyjnych, które pozwolą pogłębić wiedzę o zwierzętach, porozmawiać z opiekunami a nawet przygotować posiłek dla zwierzaka. Organizujemy pokazowe karmienia zwierząt, przejażdżki na kucach dla dzieci, sobotnie spotkania z edukatorami


ZOO Wrocław jest członkiem prestiżowych organizacji jak WAZA - Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, EAZA -  Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz ISIS  - Międzynarodowego Systemu Identyfikacji o Gatunkach. W praktyce oznacza to, że ogród realizuje misje ochroniarskie i edukacyjne, a prowadząc zoo kieruje się etycznym zasadami pozyskiwania i hodowli zwierząt.

Atracje na stoisku Zoo
Stoisko z ulotkami, gadżetami, materiałami edukacyjnymi (czaszki zwierząt). Dzieci będą mogły pobawić się piaskiem kinetycznym, odciskając w nich tropy zwierząt.