Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska"

Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska"

siedziba: Pszczyna 43-200, ul. 3 Maja 11
tel.: 32/210 02 12
e. mail.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW.lgdziemiapszczynska.pl


Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” zostało powołane w 2008r., na obszar działania grupy składa się 11 gmin z terenu trzech powiatów pszczyńskiego, mikołowskiego i bieruńsko-lędzińskiego. Promocja walorów turystycznych to jeden z celów działalności naszego Stowarzyszenia. Teren ten jest bowiem bogaty zarówno w zasoby przyrodnicze, kulturowe, a także historyczne. Stowarzyszenie promuje także lokalnych twórców i rękodzielników m.in. podczas odbywających się Targów Turystyki Weekendowej w Chorzowie. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko!


Obszar działania LGD „Ziemia Pszczyńska” to teren o wielu walorach turystycznych. Promocja tego bogactwa, jego zasobów przyrodniczych i kulturowych to jedynie wąski wycinek działalności Stowarzyszenia, które realizuje szereg przedsięwzięć, mających na celu zrównoważony rozwój obszarów wiejskich terenu objętego działaniem LGD.

Z roku na rok bogactwo regionu przyciąga do odwiedzenia „Ziemi Pszczyńskiej” coraz liczniejsze grono turystów. Od wód jeziora goczałkowickiego po krańce wyrskich lasów, rozciąga się urokliwy teren, prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych, turystyki rowerowej i pieszej, a także podróżników badających historię. Niezwykła różnorodność fauny i flory, sposobność do spotkania twarzą w twarz „króla puszczy” – żubra, malownicze krajobrazy wraz z unikatowym na skalę regionu obszarem wodno-mokradłowym, należącym do sieci Natura 2000 – torfowiskiem „Zapadź”, to z całą pewnością tylko nieliczne z atrakcji turystycznych naszego obszaru, do którego zwiedzenia serdecznie Państwa zachęcamy!


NA NASZYM STOISKU OBECNE BĘDĄ LOKALNE RĘKODZIELNICZKI – UCZESTNICZKI PROJEKTU „KREATOR”, PROJEKTU JAKI NASZE STOWARZYSZENIE REALIZOWAŁO WE WSPÓŁPRACY Z LGD MORAWSKIE WROTA ORAZ STOWARZYSZENIEM LYSKOR, PROMUJĄCEGO TWÓRCZOŚĆ LOKALNĄ.

ZACHĘCAMY TAKŻE DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW LECZNICZYCH, JAKIE PROMOWAĆ BĘDZIE NA STOISKU LGD UZDROWISKO W GOCZAŁKOWICACH-ZDROJU.