Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Chcesz zobaczyć jak wielkie były dinozaury, jesteś ciekaw jak wygląda praca paleontologa, albo masz ochotę na podróż w czasie? Wszystkie te atrakcje to tylko część z rozmaitych aktywności dostępnych w Parku Nauki i Rozrywki. Odwiedź jedyne na świecie muzeum zlokalizowane nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym i zobacz jak żył prehistoryczny człowiek!


Już z oddali zwiedzających intryguje budynek Cyfrowego Parku Ewolucji, w którym poznasz swoich przodków i fascynującą historię świata. Nowoczesna bryła architektoniczna to nic innego jak stacja dokująca dla statków kosmicznych, które zabierają turystów w długą podróż w czasie. Wyposażony w wirtualny hełm ruszysz w wyprawę składającą się z trzech etapów. Najpierw obfitujący w gry i zabawy hol - poczekalnia oczekujących na odlot, a następnie prom kosmiczny, który wyniesie Ciebie na orbitę okołoziemską. Na koniec odwiedzisz wehikuł czasu, będący wyprawą z przewodnikiem po prehistorycznych czasach. Wtedy zobaczysz jak na przestrzeni tysiącleci zmieniał się człowiek, jego narzędzia i umiejętności. Dowiesz się, kim jesteśmy i jak przebiegała nasza ewolucja.


Druga część kompleksu to Jurapark – największy tego typu park tematyczny w Europie. Możesz przejść się ścieżką tematyczną, posłuchać opowieści przewodnika i obejrzeć aż 200 modeli 70 gatunków dinozaurów naturalnej wielkości. Możesz też wybrać się w podróż tunelem czasu przez miliardy lat istnienia Wszechświata, zwiedzić Pawilon Paleontologiczny z prawdziwymi szczątkami prehistorycznych gadów i Prehistoryczne Oceanarium, w którym staniesz oko w oko z ogromnym megalodonem. W ofercie Juraparku jest także park rozrywki, plac zabaw, Kino Emocji Cinema 5D, warsztaty paleontologiczne i lekcje muzealne.