LGD Żywiecki Raj

LGD Żywiecki Raj

Terytorium Żywieckiego Raju to zróżnicowany, ale jednocześnie zachowujący spójność kulturową obszar 14 wiejskich gmin powiatu żywieckiego. Na żywiecczyźnie góry łączą się z niebem odbitym w tafli jeziora.

Region oferuje turystom różnorodność usług i szeroką gamę atrakcji.

Zdecydowanie warto nas odwiedzić!!!! Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w Łodygowicach.


Stowarzyszenie Biegów Górskich, w ramach kampanii społecznej „Beskidy dla każdego, dla dużego i małego” jest pomysłodawcą Beskidzkiej Karty Rabatowej. Nawet jednodniowy pobyt w Beskidach pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a tym samym umożliwi skorzystanie z większej ilości atrakcji turystycznych lub przyjechać po raz kolejny w góry. Masz do dyspozycji noclegi, wyciągi, gastronomię i inne atrakcje turystyczne, które honorują Beskidzką Kartę Rabatową. Kartę będzie można otrzymać na Targach


Wioska tematyczna Śliwkowa Lipowa jest jedyną wioska tematyczną w woj. śląskim. Oferta wioski to pakiet zajęć  i warsztatów skierowanych do osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. W ofercie znajdą się warsztaty rękodzielnicze (decoupage, filcowanie, quiling), kulinarne (śliwki w czekoladzie, śliwkowe pierniczki), zielarskie a także gry terenowe-questy.  Wszystkie proponowane przez wioskę zajęcia tematycznie nawiązują do motywu przewodniego - śliwki. Śliwkowa Lipowa prowadzi również punkt gastronomiczny (sprzedaż domowych obiadów), usługi cateringowe oraz sprzedaż lokalnego rękodzieła.