Uzdrowisko Solec-Zdrój

Uzdrowisko Solec-Zdrój

Prywatne Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk sp. j. jest jedynym Zakładem Lecznictwa Uzdrowiskowego w Solcu-Zdroju. Położone w niezwykle malowniczym regionie województwa świętokrzyskiego nad rzeką Rzoską. Sąsiedztwo lasów, oddalenie od ośrodków przemysłowych i duża ilość dni słonecznych tworzą unikalny klimat sprzyjający odpoczynkowi i kuracji. Piękny i ciekawy krajobraz oraz czyste powietrze to niewątpliwe atuty Uzdrowiska Solec-Zdrój. To miejsce idealne dla ludzi bardziej ceniących uroki przyrody niż wielkomiejski gwar.

Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska i podstawą kuracji jest lecznicza woda siarczkowa będąca najskuteczniejszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie. Taką renomę zawdzięcza nie tylko stężeniu jonów siarczkowych wynoszących 137 mg/litr wody, ale również wysokiej mineralizacji. Siarkowodór wraz z całą gamą związków siarki, fluoru, jodu, bromu i boru tworzy, w swoich skomponowanych przez naturę stężeniach, niepowtarzalny „bukiet”’ mający unikalne właściwości lecznicze.

Uzdrowisko Solec- Zdrój M. Cz. Sztuk sp. j. specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu schorzeń narządu ruchu, głównie chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych, gośćcowych, a także w leczeniu problemów dermatologicznych i neurologicznych. Ze świetnymi rezultatami leczy się tu również zesztywniające zapalenie stawów, stany pourazowe, dyskopatie, nerwobóle, choroby układu krążenia i układu oddechowego, nerwice, zatrucia metalami ciężkimi oraz osteoporozę.

Kuracjusze od pokoleń doceniają dobroczynny wpływ naszej wody siarczkowej na swoje zdrowie, a Jubileusz 180 Lat Tradycji Leczenia Uzdrowiskowego jest potwierdzeniem zaufania, którym zostaliśmy obdarzeni. Wysoki standard leczenia i wieloletnia tradycja przyciąga rzesze Kuracjuszy od 180 lat!