Sanatorium Włókniarz

Sanatorium Włókniarz

Sanatorium „Włókniarz”, położone w strefie uzdrowiskowej Buska-Zdroju to idealne miejsce dla osób poszukujących wypoczynku, regeneracji sił witalnych i, przede wszystkim, pomocy specjalistów w leczeniu schorzeń narządu ruchu. To właśnie we „Włókniarzu”- największym obiekcie lecznictwa uzdrowiskowego w regionie świętokrzyskim i jednym z większych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju – od ponad 40 lat skutecznie realizowane jest leczenie najlepszymi na świecie wodami siarczkowymi.
W Sanatorium „Włókniarz” leczone są głównie schorzenia pochodzenia neurologicznego, ortopedycznego, reumatologicznego, stany pourazowe narządu ruchu, a także nadciśnienie, nerwice wegetatywne, choroby dziąseł i przyzębia oraz niektóre choroby skóry. Podstawą leczenia, poza wodą siarczkową, jest borowina i solanka jodkowo-bromkowa. W sumie, w Sanatorium wykonywanych jest ponad 60 różnych zabiegów leczniczych.
Baza zabiegowa wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia oraz sprzęt do leczenia i rehabilitacji. Niebawem, do użytku zostanie oddany nowy Zakład Przyrodoleczniczy wyposażony między innymi w wysokiej jakości urządzenia HUR z zastosowaniem technologii pneumatycznej dostosowującej siły oporu do poziomu wysiłku. Ponadto, udostępniony będzie nowy basen z elementami do hydromasażu różnych grup mięśniowych oraz sztuczna plaża, wprawiająca w stan relaksu i odprężenia. Poza ofertą typowo leczniczą Sanatorium prowadzi również działalność typu MEDI SPA, w ramach której wykonywane są zabiegi przynoszące efekt odprężenia i poprawę wyglądu skóry i sylwetki.
Nowoczesnej bazie leczniczej dotrzymuje kroku baza noclegowa dysponująca 600 łóżkami. W ofercie znajdują się pokoje 1 i 2 osobowe, pokoje o podwyższonym standardzie oraz apartamenty. Istnieje również możliwość organizowania konferencji w Centrum Konferencyjnym liczącym 180 miejsc. Można też skorzystać ze strzeżonego, płatnego parkingu, kawiarni z dancingami, sklepu ogólno branżowego, wypożyczalni rowerów, czy kortu tenisowego.
Warto odwiedzić Sanatorium „Włókniarz”, przynajmniej raz, lecz kto raz tu przyjedzie, będzie wracał zawsze, zwłaszcza jeśli pokusę stanowią korzystne sezonowe promocje.