LGD Perła Jury

LGD Perła Jury

Szukają Państwo ciekawego miejsca na weekendowy wypad z rodziną? Jesteście amatorami wodnego szaleństwa, górskiej wspinaczki, rajdów rowerowych lub drzemie w Was chęć poznawania i podziwiania lokalnych zabytków i kultury? A może lubicie wędkarstwo lub spacery po lesie połączone z grzybobraniem czy pieczeniem kiełbasek? Jeżeli odpowiedź choć na jedno pytanie brzmi – TAK, koniecznie muszą Państwo odwiedzić teren Lokalnej Grupy Działania „Perła Jury”.

Lokalna Grupa Działania (LGD) „Perła Jury” w 2016 r. obchodzi już 10-lecie swojego powstania. Zasięgiem obejmuje 9 gmin powiatu zawierciańskiego – Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice, Kroczyce, Irządze, Żarnowiec i Poręba.
Choć zmieniały się władze Stowarzyszenia zawsze celem jaki im przyświecał była poprawa jakości życia mieszkańców na terenie LGD oraz inicjowanie zmian, które byłyby z korzyścią również dla turystów odwiedzających nasz region.
Śmiało można powiedzieć, że przez te 10 lat poprawie uległ nie tylko stan infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej, ale również relacje ludzkie i sposób postrzegania i pielęgnowania tradycji i zwyczajów lokalnych. Zmieniamy się tak, by żyło się u nas wygodnie, ale też by nie naruszać unikalnego charakteru okolicy.
Potencjał regionu- niejednokrotnie jeszcze nieodkryty sprawia, że do nas chce się przyjeżdżać i wracać. To u nas występują m.in. ostańce skalne, jaskinie, niezwykłe zabytki i dobra kultury materialnej oraz szlaki turystyczne wiodące przez najpiękniejsze rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Malownicze tereny, niepowtarzalne krajobrazy, czyste środowisko i zdrowe powietrze, a przede wszystkim spokój i ludzka życzliwość, dają możliwość prawdziwego wypoczynku. Wizyta u nas to jednak nie tylko odpoczynek od gwaru wielkich miast. Na obszarze LGD można spędzić czas uprawiając również aktywne formy wypoczynku, tj. wspinaczka skałkowa, rajdy rowerowe, eksploracje jaskiń, off-road, kolarstwo, sporty wodne, biegi terenowe, jazda konna, turystyka narciarska i wiele innych. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.
Naturalne, różnorodne walory turystyczne oraz tradycje predestynują obszar „Perły Jury” do bycia europejskim centrum całorocznej turystyki aktywnej. Zapraszamy do odwiedzenia obszaru LGD „Perła Jury”.

Podczas Targów:
13.05.2016- warsztaty tworzenia biżuterii
14.05.2016r – warsztaty z bibułkarstwa.


Podwystawcy:
1. Irena Pilarczyk „Irenastyle”
2. „JuraPolska”
3. Fundacja Wspierania Inicjatyw Twórczych „Stara Szkoła”