Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

ul. Ligonia 46 

40-037 Katowice

tel: +48 32 20 78 888

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.slaskie.pl

Opis województwa śląskiego:
Województwo śląskie często kojarzone jest tylko z przemysłem ciężkim i górnictwem, podczas gdy jest to kraina zaskakująca swoją różnorodnością, niepowtarzalny krajobrazem i bogatym dziedzictwem kulturowym. Można tutaj odkrywać tajemnica średniowiecznych zamków i jaskiń Jury Krakowsko – Częstochowskiej, wspinać się po malowniczych skałkach, wędrować pięknymi szlakami Beskidów, jeździć konno, żeglować, szusować na nartach, przemierzać rowerem drogi i bezdroża. Na przybywających czekają liczne zabytki architektury drewnianej, zabytki techniki, wspaniałe pałace, rezydencje magnatów i przemysłowców, muzea, rezerwaty przyrody, obiekty sakralne ze słynnymi sanktuariami na Jasnej Górze i w Piekarach Śląskich. Serdecznie zapraszamy!

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Działanie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach III Schematu Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.