Morawskie Wrota

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Morawskie Wrota"

ul. Bogumińska 31

44-350 Gorzyce

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lgdkreatywni.pl

Obszar LGD „Morawskie Wrota” leży w południowo - zachodniej części województwa śląskiego na styku makroregionów: Niziny Śląskiej, Wyżyny Śląskiej i Kotliny Ostrawskiej.
Morawskie Wrota to obszar położony w widłach dwóch rzek: Odry i Olzy –z malowniczymi krajobrazami i cennymi przyrodniczo miejscami o naturalnym i antropogenicznym pochodzeniu. Obszar ten jest bardzo ciekawy pod względem widokowym – rozpościerają się stąd widoki na Beskid Śląski, Bramę Morawską, Dolinę Odry i Góry Opawskie. U nas można spędzić czas zarówno leniuchując nad licznymi akwenami wodnymi jak i aktywnie zwiedzając liczne zabytki, piękne tereny leśne, odkrywając nasze bogate dziedzictwo.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie. Działanie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach III Schematu Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 Lista regionów i obiektów polecanych