MIASTO PIWOWARÓW

 

MIASTO PIWOWARÓW zaprasza na swoje stoisko
Po 518 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu. To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski - lokal restauracyjny, z warzelnią piwa. Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat, które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego w Polsce. Jego wyjątkowość polega m. in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.

Obranie tego właśnie kierunku zaskutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą, konfekcjonującą kilkanaście rodzajów piwa w butelki i kegi.

Przy ścisłej współpracy z Browarem Jan Olbracht działają w Piotrkowie luksusowe Łaźnie Piwne, a wkrótce otwarte zostanie Centrum Edukacji Browarniczej.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy
ul. Twardosławicka 43
97-300 Piotrków Trybunalski
www.browarolbracht.pl
https://www.facebook.com/pages/Jan-Olbracht-Browar-Rzemie%C5%9Blniczy/733540026691814

 

logobrowLista regionów i obiektów polecanych